14°C bezchmurnie

Oto najlepiej zarabiający żużlowcy w Polsce. Jest dwóch z Get Well Toruń [LISTA]

Przegląd Sportowy opublikował ranking najlepiej zarabiających żużlowców w PGE Speedway Ekstralidze. Wśród ósemki "najbogatszych" znaleźli się Niels Kristian Iversen i Jason Doyle z Get Well Toruń.

W środowisku żużlowym Get Well Toruń był nazywany "królem okienka transferowego". Jednak oczywiście król nie może być nagi. Jak wynika z najnowszego zestawienia Przeglądu Sportowego, Get Well Toruń musiał sięgnąć naprawdę grubo do portfela. Gazeta informuje, że wśród ośmiu najlepiej zarabiających żużlowców w Polsce jest aż dwóch z Get Well Toruń - Niels Kristian Iversen i Jason Doyle.

Według informacji i wyliczeń dziennikarzy Przeglądu Sportowego Jason Doyle za sezon 2018 otrzyma od toruńskiego klubu około 1,8 mln złotych. Mistrz Świata zajmuje drugie miejsce w rankingu najlepiej opłacanych. Natomiast na szóstej pozycji uplasował się Niels Kristian Iversen. Duńczyk za najbliższe kilkanaście miesięcy skasuje od klubu z Torunia aż półtora miliona złotych.

Ponadto Jason Doyle będzie za każdy punkt otrzymywać aż 5,5 tysiąca złotych, a Niels Kristian Iversen pół tysiąca mniej. 

Najlepiej opłacanym zawodnikiem w naszym kraju jest Tai Woffinden. Zawodnik Betard Sparty Wrocław za sezon 2018 zarobi prawie dwa miliony złotych. Angielski żużlowiec jeszcze kilka miesięcy temu był przymierzany do składu Get Well Toruń. Jednak najprawdopodobniej wrocławianie przebili stawkę Przemysława Termińskiego, Adama Krużyńskiego i Jacka Frątczaka.

Poniżej prezentujemy Państwu listę najlepiej zarabiających żużlowców w PGE Speedway Ekstralidze:

1. Tai Woffinden (Betard Sparta Wrocław) – 1,9 mln zł.

2. Jason Doyle (Get Well Toruń) – 1,8 mln zł.

3. Jarosław Hampel (Unia Leszno) – 1,75 mln zł.

4. Emil Sajfutdinow (Unia Leszno) – 1,7 mln zł.

5. Leon Madsen (Włókniarz Cz-wa) – 1,6 mln zł.

6. Niels K. Iversen (Get Well Toruń) – 1,5 mln zł.

7. Bartosz Zmarzlik (Cash Broker Stal) – 1,4 mln zł.

8. Janusz Kołodziej (Unia Leszno) – 1,4 mln zł.

(FS)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku


Oto najlepiej zarabiający żużlowcy w Polsce. Jest dwóch z Get Well Toruń [LISTA] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się