Oto młodzieżowiec, który ma zastąpić Daniela Kaczmarka w Get Well Toruń

Apator Toruń, młodzieżowiec który zastąpić Daniela Kaczmarka Toruń - zdjęcie, fotografia
Filip Sobczak 30/09/2018 09:00

Jakub Miśkowiak z Orła Łódź to w tej chwili największy cel transferowy Get Well Toruń. Czy zaledwie 17-letni żużlowiec w przyszłym sezonie zastąpi Daniela Kaczmarka?

Get Well Toruń miał na swoim celowniku utalentowanego juniora już w zeszłym roku. W sezonie 2017 16-letni młodzieżowiec zaliczył tylko kilka występów w Nice 1 lidze żużlowej, ale w ich trakcie zaimponował wielu ekspertom. Nic więc dziwnego, że od razu pojawiły się dla niego oferty z najwyższej klasy rozgrywkowej. Nastolatek jednak postanowił pozostać w I lidze.

- Nie chciałem podpisać kontraktu z klubem z PGE Ekstraligi. Za mną pierwszy sezon. Na dokładkę niepełny, bo w sierpniu skończyłem 16 lat. Od tamtego czasu pojechałem w kilku meczach ligowych oraz imprezach juniorskich. Zresztą w Łodzi dobrze się czuję - mówił przed rozpoczęciem sezonu 2018  dla portalu Sportowe Fakty Jakub Miśkowiak.

Wydaje się, że była to dobra decyzja. Za Miśkowiakiem pełny sezon w I lidze. 17-latek w 14 występach zanotował średnią biegową 1,421. Dlatego dziś utalentowany żużlowiec nie może oderwać się od ofert z PGE Ekstraligi. Miśkowiaka po raz kolejny chciałby pozyskać Get Well Toruń.

17-latek miałby zastąpić w składzie Daniela Kaczmarka, który co prawda zapewne pozostanie w Get Well Toruń, ale już jako senior. Sam Miśkowiak przyznaje, że czuje się na siłach, żeby zadebiutować w PGE Ekstralidze, ale ostatecznej deklaracji nie złożył żadnemu klubowi. 

Jeśli junior zdecydowałby się na Toruń, to Jacek Frątczak miałby praktycznie gotowy skład na przyszły sezon. W klubie z ul. Pera Jonssona zostaną na pewno Jason Doyle, Niels Kristian Iversen oraz Rune Holta. Kwestią czasu wydaje się także dogadanie się z braćmi Holderami i wspomnianym już Danielem Kaczmarkiem. 

(Filip Sobczak)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Oto młodzieżowiec, który ma zastąpić Daniela Kaczmarka w Get Well Toruń komentarze opinie

  • gość 2018-10-01 09:22:44

    Oby Was nie ubiegł Falubaz!!!

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama