Oto kwota, którą zapłaci miastu o. Rydzyk za organizację urodzin Radia Maryja

Religia, kwota którą zapłaci miastu Rydzyk organizację urodzin Radia Maryja - zdjęcie, fotografia

Dziennik "Nowości" ujawnił kwotę, jaką musi zapłacić fundacja ojca Rydzyka Toruńskiej Infrastrukturze Sportowej za organizację w Arenie Toruń 27. urodzin Radia Maryja.

Już w najbliższą sobotę (1 grudnia) w Arenie Toruń przy ul. Bema odbędą się 27. urodziny rozgłośni ojca Tadeusza Rydzyka - Radia Maryja. Impreza wystartuje w samo południe. W kolejnych godzinach w toruńskiej hali widowiskowo-sportowej zaplanowano modlitwy i wydarzenia kulturalne (między innymi występ Zespołu Pieśni i Tańca Mazowsze). Kulminacyjnym momentem ma być msza święta pod przewodnictwem arcybiskupa szczecińsko-kamieńskiego Andrzeja Dzięgi, która rozpocznie się o 15:30.

Podczas wydarzenia organizatorzy będą rozdawać pielgrzymom bezpłatne książki, które zostały wydrukowane przez redemptorystów dzięki 1% podatku dochodowego, który słuchacze przekazali fundacji Rydzyka. - Przekażcie te książki takiej młodzieży, która przeczyta. Może weźcie teraz niezbyt wiele, ale tym, którzy przeczytają. Nie wolno niszczyć, nie rzucać pereł byle gdzie. Trzeba popatrzeć komu dać, niech on wzrasta, a inni, jak dorosną do tego, żeby czytać – to też im dać -  tłumaczy dyrektor Radia Maryja.

Urodziny Radia Maryja są organizowane przez fundację redemptorysty - Lux Veritatis. To właśnie ten podmiot wynajmuje od miejskiej spółki - Toruńskiej Infrastruktury Sportowej - na jeden dzień Arenę Toruń. - To dobry klient, bo cykliczny i prawie samowystarczalny. Dysponuje własnym zapleczem organizacyjno-technicznym, czyli np. ekipą elektryków i nagłośnieniowców, a to pozwala nam zdecydowanie mniej angażować się w obsługę wydarzenia - mówi dla "Nowości" Anna Kubczak-Kosicka z Toruńskiej Infrastruktury Sportowej. 

Rokrocznie spore kontrowersje wśród mieszkańców budzi kwota, którą fundacja przelewa na konto TIS-u za wynajęcie obiektu. Tym razem poznaliśmy ją jeszcze przed wydarzeniem. Jak podaje dziennik Nowości, Lux Veritatis zapłaci za Arenę Toruń około 20 tysięcy złotych. Fundacja skorzysta z ulgi, bowiem jest "cyklicznym klientem".

Według cennika za wynajęcie obiektu wraz z trybunami trzeba zapłacić od 16 tysięcy zł netto. Organizatorzy mogą otrzymać rabaty między innymi za walor promocyjny lub właśnie za cykliczne organizowanie wydarzenia.

(Redakcja)

fot. Alex Marcinkowski

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Reklama

rydzyk - komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2018-11-27 20:49:19

    Zapłaci co łaska

  • Gość - niezalogowany 2018-11-27 21:02:24

    Ty my podatnicy płacimy za rozpustę. Ostatni grosz zabiorą nam z pod ryja żeby dać temu darmozjadowi. Doczekałem złodziejskich czasów.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-27 21:38:40

    A może lepiej rozdać pieniądze np. biednym rodzinom.

  • Dziadzia 22 - niezalogowany 2018-11-27 21:47:13

    Mafia kościelna rządzi

  • Gość - niezalogowany 2018-11-27 21:47:32

    Rydzyk za samą twarz powinien zapłacić 500 000 zł za to że ludzie patrzą na te twarz złodzieja wysłannika szatana

  • Dziadzia 22 - niezalogowany 2018-11-27 21:47:52

    Mafia kościelna rządzi

  • Gość człowiek - niezalogowany 2018-11-27 22:13:46

    Ten kryminogenny mafiozo powinien gonić w kryminalne a nie mamić ludzi

  • Gość - niezalogowany 2018-11-27 22:16:46

    Ludzie spokojnie.kazdy kiedys zdechnie.on tez.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-27 22:28:56

    ... będzie sama elyta locha Pawłowicz, ścierwo Piotrowicz, idiota Suski itp, itd rzygać się chce od patrzenia...

  • Granat - niezalogowany 2018-11-27 22:32:56

    WOW! Jakie komentarze! Paru zazdrośników zalała żółć, że drugi człowiek w państwie obchodzi rocznicę największego swojego dzieła. A ile Wy przekazaliście na dzieła Ojca Dyrektora? Nic? To wypadałoby się zamknąć. PS. Może wyjaśnię dlaczego drugi. Pierwszym jest bez wątpienia Prezes Kaczyński, który wybiera samodzielnie premiera, wskazuje kto może zostać prezydentem, ale przede wszystkim rządzi naszą Ojczyzną. Natomiast Ojciec Dyrektor sprawuje realny rząd dusz nad wieloma milionami Polaków. Z pewnością doczekacie się jego pomników w każdym większym mieście.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-27 22:33:05

    ... będzie sama elyta locha Pawłowicz, ścierwo Piotrowicz, idiota Suski itp, itd rzygać się chce od patrzenia...

  • Gość - niezalogowany 2018-11-27 22:42:18

    Do granat. Wolę przepić niż dać cokolwiek złodziejowi rydzykowi ( specjalnie napisałem z małej litery bo nie zasłużył żeby pisać jego imię z dużej litery)

  • Gość - niezalogowany 2018-11-27 22:43:49

    Niemcy dali sobie radę z tym złodziejem więc uciekł do Polski,w Polsce dogadał się że złodziejami i pierze im kradzioną przez nich kasę z bogiem na ustach.Zustach.Za wynajem zapłaci 1zl.bo dostanie zniżkę

  • Gośćbn - niezalogowany 2018-11-27 22:48:35

    No to jedną kopertę diabli wezmą. A swoją drogą takie kwoty biorą strażacy za wynajęcie wiejskiej remizy na potupajkę.

  • Obserwator - niezalogowany 2018-11-27 22:49:11

    A Pan redemptorysta oddał już kasę zbieraną na "ratowanie stoczni"? Jako żywo Molierowski "Świętoszek"

  • Gość - niezalogowany 2018-11-27 23:09:44

    Szczesc Boze opentanym osobom ktorzy zniewarzaja Ojca Rydzyka , ktorym wiary brak . Dzięki Ojcu Rydzykowi Swiat jest opasany modliwa Rozancowa. Na calym Swiecie Wierni moga sluchac Radiomaryja, to wielkie dzielo !!! Gratuluje Ojcu za tyle odwagi i sil do walki ze zlem to co ludzie pogubieni opisuja ....... Te osoby moga jeszcze w zyciu ukleknac i kolanami dziury w podlodze wygniatac. Niech nikt nie kpi z Boga oraz z Kaplanow , ktorzy posluguja w ubustwie i pokorze ludziom . Z Panem Bogiem Alleluja i do przodu .......

  • Snajper - niezalogowany 2018-11-27 23:18:12

    Czekam

  • Gość - niezalogowany 2018-11-28 02:17:49

    Na forum same nieudaczniki co w życiu nic nie mają, tylko żółć wylewaja.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-28 02:47:14

    Tyle obłudnego ścierwa do wysadzenia w jednym miejscu...

  • Gość - niezalogowany 2018-11-28 05:15:16

    Ale sobie barany po używały. ale jak po psl sld kradli to było ok. I tam miliardy szły!!!

  • Gość - niezalogowany 2018-11-28 05:31:24

    najlepiej by było wygrać to z Torunia a majątek który ukradł rozdać potrzebującym tylko nie na caritas

  • Gość - niezalogowany 2018-11-28 06:24:29

    Ten idiota dyrektor jak zakonnik moze nazywac sie dyrektorem z tego co pamietam dyrektor to podstawowki byl cz jakiegos zakladu a tu taka pipa to czlowiek który tylko w kase wieży

  • Grzegorz - niezalogowany 2018-11-28 06:58:39

    Internet to potężne narzędzie w rękach szatana ( zła). Przecież każdy z nas ma wolną wolę. Nikt nas nie zmusza do takich czy innych zachowań. Jedni czynią dobro inni nie, albo w mniejszym stopniu. Ja nikogo nie potępiam za to że nie wierzy, tylko pragnę by był CZŁOWIEKIEM. W modlitwie Kościół Go wspomina. Mnie wiara daje nadzieję i radość, więc proszę nie zabierajcie mi tego. KRÓLUJ NAM CHRYSTE.

  • Jamen - niezalogowany 2018-11-28 07:07:54

    Jak to się ładnie mówiło Z DESZCZU POD RYNNE (za KOMUNY) HA HA HA. Ku.... Y panki terroryści.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-28 07:28:40

    Rydzyk to drań a nie kapłan a jeszcze gorsze sa te stare scierwa co służą mu

  • Gość - niezalogowany 2018-11-28 07:46:23

    Tak się bawi najwiekszy złodziei Polski i jego klika. A mochery płacić

  • Gość - niezalogowany 2018-11-28 07:46:54

    Tak się bawi najwiekszy złodziei Polski i jego klika. A mochery płacić

  • Gość - niezalogowany 2018-11-28 07:54:47

    Same zaklamane mordy Komuch i świnie wiecznie nie nazarta

  • Gość - niezalogowany 2018-11-28 07:55:25

    Współczuję papieżowi że taka żmija zachłanna żyje w kapłaństwie. Wstyd dla Polski która dała Jana Pawła 2 a taka czarna owca kościoła doi państwo i babki z kasy ile się da. A czy wreszcie ktoś zbada dochody tego złodzieja z kopalni kruszywa w Łagowie? Której jest właścicielem

  • Gość - niezalogowany 2018-11-28 07:55:47

    Współczuję papieżowi że taka żmija zachłanna żyje w kapłaństwie. Wstyd dla Polski która dała Jana Pawła 2 a taka czarna owca kościoła doi państwo i babki z kasy ile się da. A czy wreszcie ktoś zbada dochody tego złodzieja z kopalni kruszywa w Łagowie? Której jest właścicielem

  • Gość - niezalogowany 2018-11-28 07:56:06

    Pawlowicz przyjdzie na wyzerke :-)

  • Gość - niezalogowany 2018-11-28 08:27:24

    Dzieło radia Maryja i kościelnych pedofili.

  • Marlenaa - niezalogowany 2018-11-28 08:37:57

    i co w tym takiego? normalna opłata za wynajęcie hali

  • Darek - niezalogowany 2018-11-28 08:40:08

    Ci co nic nie robią dla drugiego człowieka, myślą tylko o sobie i aby mieć nie być, wolą przepić jak tu ktoś napisał, co na tym świecie po sobie zostawią? Tyle złości i nienawiści przelewaja na forach, jakie mają relacje ze swoimi najbliższymi z innymi ludźmi jak zioną taką nienawiścią do człowieka, nie chodzi już o księdza, który nie ma spadkobierców i pochowany zostanie tak jak każdy z nas w zwykłym ornacie, ubraniu, nic ze sobą nie weźmie z tego świata. Ale to co udało mu się zbudować dzięki ludziom dobrej woli, nie przepil, pozostanie dla wielu pokoleń Polaków i nie tylko! Co Ty człowieku po sobie zostawisz? Pomyśl o tym, czas na skruche i rachunek sumienia ma Każdy człowiek, tylko nie Każdy zdąży z tego skorzystać! Nie zachowujemy się tak jakbyśmy żyli wiecznie, nie znamy dnia ani godziny i aby potem choć o nas ktokolwiek wspomniał, zapalił znicz na naszej mogile? Spieszmy się kochać ludzi a nie nienawidzić! Z Bogiem!

  • Gość - niezalogowany 2018-11-28 08:54:27

    Gdy Mucha dopłacała do koncertu 5 milionów z naszych pieniędzy to siedzieliście cicho. Hipokryci.

  • Kristof - niezalogowany 2018-11-28 09:35:32

    Tak radio Maryja to przykrywką a ludzi okrada od początku swojego "pontyfikatu" w Toruniu. A to wszystko w imię Jego BOGA pozdrawiam tych co wiedzą co i dlaczego.

  • Gość - niezalogowany 2018-11-28 11:41:57

    Alleluja i do przodu

  • Gość - niezalogowany 2018-11-28 12:53:40

    Teraz malo jeszcze bedzie uczyl na antenie jak byc dobra zona w lozku a skad ma praktyke w tym temacie?Lepiej niech zrobi wyklad jak naiwnych ludzi z kasy wydoic bo w tym jest dobry wstyd dla Polski.Papiez to powinien go zdegradowac

  • Gość - niezalogowany 2018-11-28 12:58:06

    Faryzeusz naszych czasow

  • Mieszkaniec - niezalogowany 2018-11-28 12:59:49

    To bardzo ciekawa uroczystość, warto tam pojechać.

  • RyBell - niezalogowany 2018-11-28 14:12:14

    Ciekawe, jak wiele w Was nienawiści. Wszyscy opluwają osobę jaką jest o. Rydzyk, a większość z Was nie jest w stanie nawet szafki z Ikei złożyć nie mówiąc już o działaniu na korzyść drugiego człowieka. Jak kilka lat temu w Toruniu Jehowi zlot zrobili to nic nikt nie pisał jakoś. Myślcie! Jak ludzie przyjadą, to od razu będą kupować w Toruniu, więc zasilą wewnętrzny rynek. Zachęcam do korzystania z mózgu :)

  • ZenSli - niezalogowany 2018-11-28 14:41:47

    Z tego co czytam zapłaci 20 tys., a opłaty są od 16 tysięcy. Czyli wszystko jest prawidłowe. Będą mieć jeszcze ulgi. Nie widzę tu żadnych przekrętów. Czy coś pominąłem... Na rocznicy zawsze pojawia się wiele osób w tym ja. Jest to bardzo dobry sposób, by podziękować widzom słuchaczom za to że są

  • MarRze - niezalogowany 2018-11-28 14:46:45

    Bardzo dobrze że są takie media. Radio Maryja i Telewizja Trwam są mediami niezależnymi. Maja wielu odbiorców i takie podziękowania im się należą. Cena 20 tyś z własnej czonym rabatem jest adekwatna.

  • Magda Tatarczyk - niezalogowany 2018-11-28 17:53:08

    I w czym rzecz ? Bo jakiś dziwny ten artykuł.

  • Waldek.Kecki - niezalogowany 2018-11-29 18:32:25

    Dla stałego klienta zawsze daje sie rabaty, to normalne. A uroczystość jest uroczystością publiczną, ogólnodostępną i każdy moze w niej uczestniczyć. Warto tam pojechać.

  • gość 2018-12-01 20:22:50

    "Radio Maryja - syczy jak żmija"

Dodajesz jako: |