Oto finalistki Miss Polonia Województwa Kujawsko-Pomorskiego [FOTO]

Imprezy, finalistki Polonia Województwa Kujawsko Pomorskiego [FOTO] - zdjęcie, fotografia
Portal ototorun.pl 15/05/2019 04:26

W niedzielę 26 maja w Centrum Handlowo-Rozrywkowym Toruń Plaza odbędzie się Gala Finałowa Miss Polonia Województwa Kujawsko-Pomorskiego! 13 finalistek zaprezentuje się m.in. w strojach kąpielowych i sukniach wieczorowych.

Miss Polonia to jeden z najstarszych konkursów piękności na świecie, którego obecny kształt i misja zostały oparte na ponad 80-letniej tradycji organizacji wyborów najpiękniejszej Polki. Kiedy literat Tadeusz Boy-Żeleński wymyślał nazwę „Miss Polonia”, nie mógł przypuszczać, że będzie częścią wydarzenia, które osiągnie międzynarodowy sukces, a także skupi na sobie uwagę milionów obserwatorów z całego świata.

Konkurs Miss Polonia szczyci się bogatą i wieloletnią tradycją. „Miss Polonia posiada ogromną dozę wdzięku. Ma jasną, polską twarz i zgrabną dziewczęcą postać. Bądźmy pewni, że wzbudzi zachwyt w Paryżu”. To werdykt jury podczas pierwszych wyborów Miss Polonia odbywających się w 1929 roku w Warszawie.

W ciągu 89 lat istnienia konkursu, tytuł i koronę Miss Polonia nosiło aż 39 Polek. Korona jest trofeum przechodnim, natomiast tytuł przyznawany jest dożywotnio. Królowa otrzymuje wyjątkowe trofeum – bursztynową koronę, specjalne zaprojektowaną z myślą o Najpiękniejszej Polce. Laureatki Miss Polonia reprezentują nasz kraj w najważniejszych międzynarodowych konkursach piękności na świecie: Miss World, Miss Universe i Miss Grand International.

Gwiazdą tegorocznej edycji konkursu będzie Mateusz Ziółko. Jego debiutancka płyta wzięła szturmem sklepowe półki i już w dniu premiery osiągnęła status ZŁOTEJ PŁYTY! Matusz zaśpiewa dla Nas podczas Gali Finałowej 26 maja!

Poznajcie kandydatki do tytułu Miss Polonia Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Zdjęcia wszystkich dziewczyn znajdziecie poniżej oraz w galerii pod tytułem newsa.

1.    Wiktoria Szczygieł, 163 cm, Załuski

2.    Agata Wendorff, 168 cm, Chełmża

3.    Aleksandra Łęga, 170 cm,  Radziejów

4.    Klaudia Żmijewska, 170 cm, Chełmno

5.    Wiktoria Milewczyk, 171 cm, Toruń

6.    Karina Tryba, 172 cm,  Bydgoszcz

7.    Daria Henkie, 173 cm, Lubanic

8.    Oliwia Łucka 174 cm,  Toruń

9.    Oliwia Chalicka, 174 cm, Toruń

10.    Natalia Klonowska, 175 cm, Bydgoszcz

11.    Daria Wolska, 178 cm, Aleksandrów Kujawski

12.    Natalia Zielińska, 178 cm, Toruń

13.    Dominika Lewandowska, 179 cm, Chełmża

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

miss polonia województwa kujawsko-pomorskiego, torun plaza, miss polonia toruń - komentarze opinie

  • gość 2019-05-15 22:21:23

    hehe padłem z umiejętności używania PS

  • gość 2019-05-21 21:19:40

    Daria Henkie powinna wygrać. Każdemu kto głosuje polecam obczaić jej instagram: dariahenkie. Baba ma talent i może zajść daleko

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama