Posłowie i senatorowie, posłów którzy będą reprezentować Toruń Sejmie! [NAZWISKA LICZBA GŁOSÓW] - zdjęcie, fotografia
Filip Sobczak 14/10/2019 14:00

Znamy już wyniki Państwowej Komisji Wyborczej ze wszystkich komisji w naszym okręgu - toruńsko-włocławskim. Dlatego przedstawiamy Państwu 13 posłów, którzy będą reprezentować nas w nowej kadencji Sejmu.

Prawo i Sprawiedliwość:

1. Jan Krzysztof Ardanowski (76 267 głosów)

2. Anna Gembicka (15 305)

3. Joanna Borowiak (15 200)

4. Zbigniew Girzyński (12 293)

5. Iwona Michałek (11 300)

6. Mariusz Kałużny (10 984)

Koalicja Obywatelska:

1. Arkadiusz Myrcha (32 439)

2. Tomasz Lenz (26 044)

3. Tomasz Szymański (11 845)

4. Iwona Hartwich (10 865)

Sojusz Lewicy Demokratycznej:

1. Joanna Scheuring-Wielgus (26 092)

2. Robert Kwiatkowski (13 940)

PSL-Koalicja Polska:

1. Paweł Szramka (14 404)

Do Sejmu dostała się również Konfederacja Wolność i Niepodległość, ale w naszym okręgu wyborczym nie uzyskała żadnego mandatu. Najbliżej wejścia był jej lider Sławomir Mentzen. Były kandydat na prezydenta Torunia otrzymał 16 892 głosy.

Natomiast w wyborach do Senatu torunianie wybierali spośród dwóch kandydatów. Pewne jest już, że mandat uzyska Antoni Mężydło z Koalicji Obywatelskiej, który pokonał Zbigniewa Rasielewskiego z PiS. Kandydat KO zdobył 60,90 proc. 

(Filip Sobczak)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

wybory w toruniu, wyniki wyborów w toruniu - komentarze opinie

  • Rafał - niezalogowany 2019-10-14 12:20:51

    Ciesze sie bardzo ze wszedl do sejmu pan krzysztof ardanowski glosowalem na niego i bede z duma obserwowal jak sobie radzi

  • Gość - niezalogowany 2019-10-14 13:24:07

    P.Iwony Hartwich nie będą mogli już strażnicy sejmowi szarpać!Bardzo się cieszę

  • Piotr - niezalogowany 2019-10-14 13:31:32

    Pan Ardanowski to Minister Rolnictwa.
    Jak może sobie nie dac rady jako Poseł?

  • gość 2019-10-14 13:35:03

    dobrze ze pis wygral przynajmniej nie bedzie rozkradac polski

  • Rysiu Petru - niezalogowany 2019-10-14 14:14:51

    Głosować na Wielgus to obciach.Ale jaka pani tacy wyborcy.Szkoda ze tak tepe.

  • gość 2019-10-14 14:57:31

    Rysiu Petru . Naucz się trochę ekonomii . Poczekamy dwa lata i będzie Grecja a nie Budapeszt . W Budapeszcze już wygnali Orbana . Przegrał wybory samorzadowe .

  • gość 2019-10-14 15:02:25

    CIESZE SIE ZE TORUŃ ZOSTAŁ NADAL BASTIONEM WOLNYM OD DEMAGOGII TERAZ CZEKAM Z NIECERPLIWOSCIA JAK PIS BEDZIE DOTRZYMYWAŁ OBIETNIC. WIDZE TO CIENIUTKO. WYDANO TYLE PIENIEDZY NA KAMPANIE, CALA TVP BYLA PO STRONIE PIS A WYNIK CIENIUTKI. ZA TYLE KASY KACZYNSKI MIAL PRAWO MYSLEC ZE UZYSKA PRAWIE 300 MANDATÓW. NIESTETY NIE UDALO SIE TO ZROBIC. MYSLE ZE POLECA GŁOWY ZA KAMPANIE I BRAK CELU JAKI BYL PLANOWANY A NIE ZOSTAŁ OSIAGNIETY. WIDZE TEZ ZE ZIOBRO I GOWIN BEDA MOGLI SZANTAŻOWAC KACZYNSKIEGO BO ICH FRAKCJE MAJA SWOICH POSLOW. TAK WIEC SYNEKURY SIE IM NALEZA:)

  • GośćX - niezalogowany 2019-10-14 15:16:11

    Rozdawanie kasy dało wygraną ale wynik szalu nie zrobił jak na takie bonusy
    Zobaczymy jak będzie teraz z rozdawaniem bo może być problem chyba ze już nie będzie rozdawnia bo po wyborach i po problemie

  • Gość - niezalogowany 2019-10-14 15:33:57

    A ojciec dyrektor by wygral z wszystkimi

  • gość 2019-10-14 15:36:20

    PAMIETAM JAK 4 LATA TEMU STEKALISCIE

  • gość 2019-10-14 15:36:58

    PAMIETAM JAK 4 LATA TEMU STEKALISCIE

  • gość z - niezalogowany 2019-10-14 15:37:26

    PAMIETAM JAK 4 LATA TEMU STEKALISCIE

  • gość 2019-10-14 15:41:40

    Pis z ponad 40 procentowym poparciem. Jestem załamany obłudą Polaków i ich tokiem myślenia. Jak widać bardzo tęsknią za bolszewizmem i za tym że pierwszy sekretarz za nich myślał. No ale większość myśli że "im się należało"

  • Gośćmiro - niezalogowany 2019-10-14 17:28:12

    Pis nie ma tyle ile oczekiwal a szkoda...wielu tu pisze o rozkradaniu i niszczeniu panstwa...przypominam ze PO kończyło swoją karierę 4 lata temu z liczba ponad 1200 afer, spytacie czemu nie siedzą...sądy sądy...dopóki mafia prawnicza siedzi w kieszeni mafiozow ikolesi z PO dopóty nie będzie porządku. Wylaczcie TVN.

  • Obiektywny - niezalogowany 2019-10-14 17:29:56

    Ooo a gdzie Barbie PiS-u Pani Sobecka? Mimo że akurat z tą opcją mi nie po drodze, to jednak uważam że dla Torunia więcej robiła niż pozostali z PiSu tymbardziej Pan Minister co tyle głosów zdobył. O i Pana Czabańskiego braknie.
    Z KO brawo, młodość pokazała swoje brawa dla Pana Myrchy, Pani Hartfich moim zdaniem nieporozumienie, ale po 4 latach te 10000 wyborców sami sie przekonają.
    Lewica znowu Pani dwojga nazwisk będzie wiecznie marudziła na lokalnych radnych, decyzje Szreka vel Prezydenta Miasta, więc raczej nic dobrego bym się nie spodziewał.
    PSL, powtórka z poprzednich 4 lat i zapewne kolejne 4 będzie siedział cicho jak mysz pod miotłą.
    Konfederacja szkoda młodego polityka, może i jest pełen zapału i chęci ale ugrupowania skrajnie prawicowe i narodowościowe niech lepiej pozostaną z tymi 7%, są potrzebni ale nie do rządzenia, koniec i kropka :)

  • Lech - niezalogowany 2019-10-14 17:41:23

    Zacznijcie ludzie robić zdjęcia pełnych półek w sklepach, bo może być tak że ten widok zostanie wspomnieniem, historia kołem się toczy i może być różnie .....

  • Gość - niezalogowany 2019-10-14 18:41:04

    Senat w rękach opozycji...POLSKA TO JEDNAK DZIKI KRAJ....NIE CHCĘ SIĘ BIĆ O TAKĄ POLSKĘ. W RAZIE WOJNY WARTO STANĄĆ PO STRONIE WROGA

  • gość 2019-10-14 18:57:01

    jak dla mnie ordynacja jest słaba Sławomir Mentzen prawie 17 tys głosów nie daje mandatu

  • niEUk - niezalogowany 2019-10-14 20:24:10

    Najinteligentniejszy polityk z Torunia nie wszedł mimo, że pokonał dziewięciu, którzy weszli?
    No i Lenz wygrał głosowanie w Okrąglaku. Złodziej zawsze poprze swojego :)
    Przykro, że Toruń będą reprezentować osoby lekko nieteges typu Szojryng czy Hartwik :(

  • gość 2019-10-14 21:10:58

    Kto głosował na Giżyńskiego?! Ciekawe czy tym razem oprze się pokusie kaski za delegacje?

  • Gość - niezalogowany 2019-10-14 21:46:44

    Miliardy na socjal jednak nie dały zwycięstwa Prezes liczył na większość konstytucyjna ale się przeliczył Do tego stracił senat a Szydło mówi że Będziemy rozmawiać z opozycja!!!! To już nie są totalną Jaka nagła zmiana nie będzie pchania nocą ustaw PiS Nigdy nie przekroczy granicy 235 posłów Do tego Prezes powiedział że trzeba będzie zweryfikować pewne obietnice wyborcze w związku z recesja w strefie euro która już puka do Polski Do tego TvpPis będzie musiała pokazywać obrady Senatu ha ha ha już widzę minę Kurskiego Tak kończy się Państwo socjalne nie udało się kupić głosów choćby 1000 +było!!

  • gość 2019-10-14 21:54:09

    Polacy mają to na co zasługują - POLSKA TO DZIKI KRAJ

  • Gość - niezalogowany 2019-10-15 12:04:41

    Józef Piłsudski - "wspaniały naród, ale ludzie kurwy"
    Mirosław Drzewiecki - Platforma Obywatelska - ksywa Miro - "Polska to dziki kraj"

    Święte słowa :)

  • Baner przy cine - niezalogowany 2019-10-15 16:48:31

    W Toruniu przy kinie Cinema City nad ul. Szosa Chełmińska wisi zielony baner z napisem LATA NAM TO. Z ciekawości kto i co miał na myśli, wie ktoś może? Przychodzi mi na myśl ten obrzydliwy język i mowa polityczna partii rządzącej......

  • gość 2019-10-15 21:40:14

    Ludzie jak można głosować na Lewicę ? Czy tym młodym mózgi wyparowały? Poznajcie trochę historię Polski. To była zdradziecka partia dla nowo odrodzonej Polski. Ich celem była światowa rewolucja ze Związkiem Sowieckim na czele. Kto był przeciwny to kulka w głowę albo zsyłka do gułagu i tam powolna śmierć. Kto wprowadzał rzady sowieckie w Polsce ? B.Bierut i na najważniejszych stanowiskach ministerialnych żydokomuna..Berman, Minc i Zambrowski. Dziś ich spadkobiercy zasiadają w Sejmie i Parlamencie Europejskim.

  • Bc - niezalogowany 2019-10-15 23:36:09

    I teraz już po wyborach,. Zobaczymy jak wasi kandydaci spełnią obietnicę wyborcze??? Czy może zrobią was w chuja , jak co 4- lata. Każdego który po połowie kadencji nie realizuje swojego programu wyborczego proponuje wyjebać na bruk, gdyż nie nadaje się do tej funkcji, co wy na to????? Może źle myślę?????

  • Gość - niezalogowany 2019-10-15 23:58:03

    Ale "inteligentów" wypowiada się. Żyją w oparach absurdów z Czeczeczerskiej i niczego nie rozumieją. Braciszek Stefana wmawia im pierdoły, a oni to łapią. Nie wstyd im, że niczego nie rozumieją. Bankructwo, rozdawnictwo, konstytucja, demokracja- hasełka do pustych łbów im tłuką, a oni chodzą i powtarzają. Ale szczujnie im wmówiły, że są inteligencją. Ale im nie powiedzieli, że ważna jest również mądrość. A tego im już brakuje.

  • gość 2019-10-16 13:32:32

    TAKIEGO ŻENUJACEGO poZIOMU JESZCZE NIE BYŁO. I TRZEBA NA TO OBOWIĄZKOWO ŁOŻYĆ. PROPONUJE ABY PRACOWALI CHARYTATYWNIE NA DIETY JAK INNI PRACOWNICY BUDŻETÓWKI W POLSCE.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie