Oto 10 rzeczy, których nie wiedzieliście o Edycie Geppert

Ciekawostki, rzeczy których wiedzieliście Edycie Geppert - zdjęcie, fotografia
Sara Watrak 28/11/2019 18:00

Już 20 grudnia w Centrum Kulturalno-Kongresowym Jordanki swój jubileusz będzie świętować Edyta Geppert. Z tej okazji mamy dla Was 10 ciekawostek na temat artystki, która wyjątkowo chroni swoją prywatność.

1. Edyta Geppert występuje zwykle w czarnych strojach. Jak mówi, wszystko po to, by nie odwracać uwagi od przekazu.

2. Pamiętny jest jednak jej występ na koncercie "Zielono mi" poświęconemu Agnieszce Osieckiej, podczas którego Edyta Geppert pojawiła się ubrana na zielono. Taki był zamysł reżyserki widowiska.

3. Edyta Geppert jest jedyną wokalistką, która czterokrotnie zdobyła Grand Prix w Opolu – w 1984, 1986, 1995 i 2014.

4. W programie "Twoja twarz brzmi znajomo" w Edytę Geppert wcieliły się dwie aktorki - Monika Dryl oraz Emilia Komarnicka-Klynstra. Pierwsza z nich zaśpiewała "Och, życie kocham cię nad życie", z kolei druga uczestniczka show wykonała utwór "Jaka róża taki cierń". 

5. Edyta Geppert przyjaźniła się z Agnieszką Osiecką, która często odwiedzała ją na warszawskiej Saskiej Kępie.

6. Artystka rzadko pojawia się w mediach. Jak sama powiedziała: "z powodu prawdziwej niezależności bierze się brak moich piosenek w radiu, a nawet brak moich płyt w sklepach muzycznych".

7. Uczestnicy "Szansy na sukces" dwukrotnie mogli zmierzyć się z piosenkami Edyty Geppert – po raz pierwszy w 2000 roku, po raz drugi zaś w odcinku z 2019 roku.

8. Piosenka pt. "Szukaj mnie", która pojawiła się w komedii "Kogel-Mogel", jest często wybierana przez pary młode jako piosenka towarzysząca im przy pierwszym tańcu.

9. W 1999 Edyta Geppert zagrała w serialu "Klan". Wcieliła się tam w samą siebie.

10. Reżyserem koncertów artystki jest jej mąż, Piotr Loretz.

A to, że Edyta Geppert zachwyca nie tylko głosem, lecz przede wszystkim interpretacją tekstu, nie jest już ciekawostką, a faktem dobrze znanym. Dlatego warto pojawić się na recitalu artystki w CKK Jordanki, 20 grudnia o godz 19:00. Bilety dostępne w sprzedaży.

Zanim Edyta Geppert wystąpi w CKK Jordanki, już po raz szósty odbędą się Dni Grzegorza Ciechowskiego. 11 grudnia na scenie zaprezentują się studenci z Warszawy w wyjątkowym spektaklu "Lunapark" z piosenkami lidera Republiki, zaś dwa dni później, 13 grudnia, największe przeboje Grzegorza Ciechowskiego zaśpiewają takie gwiazdy jak Anna Lasota, Kasia Moś, Igor Herbut, Janusz Radek czy Grzegorz Wilk. A to wszystko w towarzystwie Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej

(Sara Watrak)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Oto 10 rzeczy, których nie wiedzieliście o Edycie Geppert komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2019-12-01 12:40:32

    Mąż Edyty Geppert nazywa się Piotr Loretz

  • gość 2019-12-01 12:59:51

    od siebie dodam, że Edyta miała olbrzymią szansę zrobić karierę we Francji gdzie była stypendystką rządu francuskiego, ale odmówiła, twierdząc że jej publiczność jest w Polsce

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama