Ostatni dzień długiego weekendu. Ogromne korki pod Toruniem! [PILNE]

Korki i utrudnienia, Ostatni dzień długiego weekendu Ogromne korki Toruniem! [PILNE] - zdjęcie, fotografia
Portal ototorun.pl 18/08/2019 13:32

Sześć kilometrów ma korek na autostradzie A-1 przed bramkami w Nowej Wsi w pobliżu Torunia w kierunku Łodzi. Nieco lepiej sytuacja wygląda w drugą stronę.

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad informuje, że czas oczekiwania na przejazd wynosi w tym momencie więcej niż 15 minut. Operator autostrady ma jednak otworzyć szlabany, przez co ruch zostanie nieco rozładowany. 

Nie pozostaje nic innego jak uzbroić się w cierpliwość lub pobrać specjalną aplikację. Od 1 lipca na płatnym autostradowym odcinku Toruń - Gdańsk działa tzw. system wideotollingu. Co to oznacza? Kierowcy zamiast płacić przy bramkach mogą uiścić opłatę elektroniczną i sprawnie przejechać dalej. 

- System jest łatwy w obsłudze, aby z niego korzystać wystarczy pobrać na swój telefon aplikację Autopay obsługującą płatności, zarejestrować się podając numer rejestracyjny swojego pojazdu i kartę płatniczą, oraz korzystać z bramek autostradowych oznaczonych AmberGO - informuje biuro prasowe Amber One. 

Na bramkach wjazdowych AmberGO system identyfikuje numer rejestracyjny zarejestrowanego użytkownika, zmienia kolor sygnalizacji świetlnej z koloru czerwonego na zielony i automatycznie podnosi szlaban.

Analogicznie na bramkach zjazdowych AmberGO system identyfikuje numer rejestracyjny zarejestrowanego użytkownika, zmienia kolor sygnalizacji świetlnej z koloru czerwonego na zielony, automatycznie podnosi szlaban, a opłata za przejazd jest automatycznie pobierana z karty płatniczej.

Szerokiej drogi!

*

Jeśli byłeś świadkiem jakiegoś zdarzenia, masz problem i chcesz go nagłośnić, czy po prostu masz do nas jakieś pytanie - napisz na naszego e-maila: [email protected]

(Redakcja)

fot. ilustracyjne

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

toruń, autostrada a1, korki, bramki - komentarze opinie

  • gość 2019-08-19 09:19:21

    System jest bardzo zawodny. Wiele razy nie odczytuje numeru rejestracyjnego.

  • Gość - niezalogowany 2019-08-19 16:30:58

    System odczytuje tablice bez problemu. Jak masz usyfiona tablice to coś sie dziwić...

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama