Oryginalny samochód Google ze specjalną wizytą w Toruniu

Ciekawostki, Oryginalny samochód Google specjalną wizytą Toruniu - zdjęcie, fotografia
Portal ototorun.pl 12/09/2019 14:02

Samochód Street View nie jest jak każdy inny. Pojazd wyposażony jest w specjalistyczne urządzenie zamontowane na dachu, dzięki któremu wykonywane są zdjęcia wysokiej jakości. Ostatnio mogliśmy go zobaczyć na ulicach naszego miasta.

W tym tygodniu specjalny pojazd Google Street View na niemieckich tablicach rejestracyjnych pojawił się Toruniu. To auto, które wykonuje zdjęcia do wirtualnej mapy Google - jest ona w trakcie aktualizacji. Samochody Google'a jeżdżą ze specjalną, charakterystyczną kamerką 360 stopni na dachu i robią zdjęcia ulic. Przejazdy są uzależnione między innymi od pogody.

Chyba każdy z nas korzystał już z funkcji Street View, którą oferuje przeglądarka Google. To świetna sprawa - można wirtualnie podróżować po świecie. Siedząc przed komputerem zobaczycie panoramiczne zdjęcia z perspektywy przechodnia np. dużych europejskich miast.

Fotografowane są także twarze przechodniów, ale spokojnie. Tego typu zdjęcia są rozmyte, podobnie jak to jest w przypadku numerów rejestracyjnych pojazdów. Między innymi z tego powodu proces przygotowania panoram do publikacji trwa z reguły kilka miesięcy od chwili realizacji zdjęć, gdyż trzeba je odpowiednio połączyć w całość.

Google gwarantuje pieszym i kierowcom anonimowość, jeśli jednak ktoś z Was zauważy błąd lub coś niepokojącego, może to zgłosić, klikając w link, który znajduje się w prawym dolnym rogu strony Map Google w wersji komputerowej.

(Redakcja)

fot. ilustracyjne

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

samochód google street view, toruń, zdjęcia, aktualizacja - komentarze opinie

 • gość 2019-09-12 16:57:33

  "Oryginalny samochód Google ze specjalną wizytą w Toruniu"
  Dobrze, że oryginalny był :) A na czym polegała specjalność wizyty? (Tak tylko retorycznie zgłaszam pytanie na Berdyczów, bo nie ma autora tekstu. Wstydził się podpisać?).

 • gość 2019-09-12 17:23:42

  ty gosc a przeczyatles wgl ten artykul? moze na tym ze robil fotki a nie tylko przzejechal sie po miescie. poziom komentarza ponizej 0

 • gość 2019-09-13 07:51:13

  samochód widziałem już w ubiegłym tygodniu po lewej stronie Wisły )

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Usługi rachunkowo-księgowe

Licencjonowane Biuro Rachunkowe Emilia Dryps: - uprawnienia Ministra Finansów, wieloletnie doświadczenie, - KPiR, ryczałt ewidencjonowany, -..


Reklama
 Reklama