19°C bezchmurnie

Oryginalna impreza na Rynku Staromiejskim! Na mieszkańców spadnie tona piór

Nie ulega wątpliwości, że takiej imprezy jeszcze w naszym mieście nie było. Już niedługo grupa Gratte Ciel zapewni torunianom moc atrakcji!

Francuski zespół wystąpi w naszym mieście z okazji 20. rocznicy wpisania Torunia na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jak zapowiadają organizatorzy, będzie to wyjątkowy spektakl. Co zostanie zaprezentowane na starówce?

Nad naszymi głowami zobaczymy anioły, które będą wykonywać niesamowite akrobacje, a jednocześnie posypią zwiewny puch. Wykorzystane zostaną specjalne liny, które będą zawieszone pomiędzy zabytkami Rynku Staromiejskiego i sprawią, że architektura będzie nie tylko scenografią, ale także ważnym bohaterem spektaklu. Organizatorzy zapowiadają także, że nie zabraknie iluminacji i muzyki.

- „Plac des Anges” zostanie stworzony specjalnie dla przestrzeni Rynku Staromiejskiego, przez co widzowie zobaczą niepowtarzalne wydarzenie. Podczas spektaklu z nieba zostanie zrzucona łącznie tona piór, które swobodnie spadając, smagane wiatrem stworzą niesamowity podniebny efekt. Wśród 27 członków francuskiej grupy Gratte Ciel znajdą się wyspecjalizowani technicy, mistrzowie oświetlenia, akustycy oraz artyści - informuje Maria Maricinkowska z toruńskiego magistratu.

Impreza odbędzie się 23 września o 20:00 na Rynku Staromiejskim.

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku


Oryginalna impreza na Rynku Staromiejskim! Na mieszkańców spadnie tona piór komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2017-09-14 20:18:59

    A jak będzie wiać i padać?

  • Gość - niezalogowany 2017-09-15 03:45:04

    Sierścią martwych psów się może poobrzucajcie?

Dodajesz jako: Zaloguj się