14°C bezchmurnie

Ojciec Rydzyk zorganizuje w Toruniu kolejne dwie duże imprezy

Ojciec Rydzyk zapowiedział, że w naszym mieście odbędą się w tym roku kolejne dwie duże imprezy.

11 listopada 2018 roku będziemy obchodzili 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Jednak niektóre środowiska zamierzają świętować przez cały rok. Tak jest w na przykład w przypadku Radia Maryja. Za kilka miesięcy w naszym mieście odbędą się dwa festiwale muzyczne.

2 czerwca Tadeusz Rydzyk zorganizuje przy Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Gwiazdy Nowej Ewangelizacji i św. Jana Pawła II festiwal dziecięco-młodzieżowy.

- Festiwal ten organizowany jest ze środków, które otrzymamy z 1% podatków - informuje ojciec Tadeusz Rydzyk.

Skąd taki pomysł? Ojciec dyrektor zdradza, że chce przez takie wydarzenie wychowywać dzieci i młodzież w duchu katolickim i polskim. Redemptorysta zaprasza do Torunia dzieci i młodzież z całej Polski, bo Radio Maryja pokryje koszty podróży.

Wcześniej, bo 19 maja swój festiwal będą mieć także seniorzy. Ojciec rydzyk zaprasza do naszego miasta zespoły, które będą chciały zaprezentować się przed publicznością. Oczywiście piosenki muszą nawiązywać do tematyki religijnej i patriotycznej.

- W festiwalu mogą wziąć udział zespoły amatorskie, liczące powyżej 10 osób, kluby seniorów, domy dziennego pobytu, różne organizacje zrzeszające seniorów, chóry i zespoły parafialne - informuje ojciec Tadeusz Rydzyk.

Jeżeli chcecie wziąć udział w festiwalu, to musicie wysłać krótką informację o zespole, tekst utworu i nagranie demo na adres sanktuarium (ul Starotoruńska 3, 87-100 Toruń) z dopiskiem:festiwal albo na e-mail:[email protected]

(Filip Sobczak)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku


Ojciec Rydzyk zorganizuje w Toruniu kolejne dwie duże imprezy komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się