Ojciec Rydzyk w TVP. Mówił o rewolucji kulturowej, księżach pedofilach i „odmieńcach”

Religia, Ojciec Rydzyk Mówił rewolucji kulturowej księżach pedofilach „odmieńcach” - zdjęcie, fotografia
 • Fotka nr 0 z 4
 • Fotka nr 1 z 4
 • Fotka nr 2 z 4
 • Fotka nr 3 z 4
Filip Sobczak 25/06/2019 11:26

- Sprawy trzeba nazywać po imieniu i jeżeli takie sytuacje gdzieś by były, trzeba wyrywać to z korzeniami. Nie wolno tego usprawiedliwiać - mówił na antenie "TVP Info" o księżach pedofilach toruński redemptorysta Tadeusz Rydzyk.

W poniedziałek (24 czerwca) na antenie "Publicznej" ojciec Tadeusz Rydzyk mógł spokojnie wygłosić swoje poglądy na bieżące tematy polityczne. Toruński redemptorysta był gościem programu Jana Pospieszalskiego "Warto rozmawiać" w "TVP Info". Prowadzący w każdym odcinku stara się podejmować dyskusje na kontrowersyjne tematy, dzielące opinię publiczną. Nie inaczej było tym razem. Pospieszalski spytał o. Rydzyka między innymi "dlaczego Jasna Góra i Matka Boska stały się celem ataków subkultury LGBT".

– To jest nienawiść. Szatan bardzo nienawidzi Matki Najświętszej i nienawidzi tych, którzy ją kochają. To jest też uderzenie w naszą tożsamość narodową - Częstochowa, obraz Matki Boskiej. W tym skupia się nasza historia. Idzie ta rewolucja, idzie przez szkoły, uniwersytety media, parlamenty. Skąd to wychodzi? Zatruty umysł, zatrute serca – diabeł tak działa. Ta rewolucja kulturowa, która idzie, jest diabelska. Nie trzeba się bać, że będziemy nienowocześni. Trzeba przyjmować całą rzeczywistość - opowiadał redemptorysta.

W trakcie rozmowy został poruszony aktualnie "najgorętszy" temat, czyli pedofilia w Kościele Katolickim. Ojciec Rydzyk nie ma wątpliwości, że należy takich duchownych wykluczać z Kościoła, ale...

– Jeżeli takie sytuacje gdzieś by były, trzeba wyrywać to z korzeniami. Nie wolno tego usprawiedliwiać. Tylko, że to jest znów znalezienie takiej maczugi. Proszę popatrzeć, jak mieli taką maczugę „antysemityzm”. Czy wszyscy Polacy są antysemitami? O co chodzi? Chodzi o zniszczenie Kościoła. Zrobiono z tego narrację, że wszyscy księża to pedofile - mówi o. Rydzyk.

Toruński redemptorysta patrzy jednak z optymizmem w przyszłość. Wielką nadzieją jest dla niego młodzież. Duchowny zwrócił uwagę, że ponad 10 tysięcy młodych ludzi pojawiło się na zesłaniu Ducha Świętego w austriackim Salzburgu.

– Jestem optymistą. Widzę bardzo dużo dobra w Kościele i na świecie. O tym kryzysie mówi Benedykt XVI i mówił Jan Paweł II. Na zesłanie Ducha Świętego w Salzburgu pojawiło się ponad 10 tys. młodych ludzi. Nikt o tym nie mówi, ale gdyby pojawiło się stu odmieńców, to media od razu by o tym mówiły - dodał o. Rydzyk.

(Filip Sobczak)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

rydzyk w tvp, tvp info, pospieszalski, ojciec rydzyk, toruń - komentarze opinie

 • gość 2019-06-25 15:44:18

  kto to jest ten rydzyk? Biznesmen-Polityk chodzący w sukience.

 • Marlenaa - niezalogowany 2019-06-26 07:53:29

  popieram słowa o. Rydzyka

 • Mieszkaniec - niezalogowany 2019-06-26 17:03:41

  Dokładnie. Zgadzam się z tym co powiedział Rydzyk. To co się teraz dzieję to jakieś szaleństwo. Krytykuje się dobre rzeczy a chwali złe. To istne szaleństwo !!!

 • MagdaTatarczyk - niezalogowany 2019-06-28 20:34:33

  Dzisiejsza nagonka na kościół nie zna już granic. Wstyd, za takie coś.

 • gość 2019-06-30 08:41:22

  Ja nie wiem już jakie macie problemy, to jest dramat. Nie ma innych tematów niż o. Rydzyk?

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama