8°C bezchmurnie

Ojciec Rydzyk nie odpuścił. Biedni ludzie znowu zostawili dary w kopertach [WIDEO]

W minioną sobotę w Toruniu odbyły się 26 urodziny Radia Maryja. Podczas uroczystości wierni słuchacze po raz kolejny obdarowali tajemniczymi kopertami ojca dyrektora.

W sobotę 2 grudnia słuchacze Radia Maryja i wierni fani ojca Tadeusza Rydzyka z całej Polski zjechali do Areny Toruń. W hali trudno było znaleźć wolne krzesełko. Wśród zgromadzonych nie zabrakło najważniejszych polityków w kraju. Do Torunia przyjechali między innymi Jan Szyszko, Mariusz Błaszczak, Antoni Macierewicz, Zbigniew Ziobro, Beata Kempa czy Stanisław Piotrowicz. Urodziny Radia Maryja świętował także prezydent Torunia.

Podczas uroczystości Michał Zaleski dostał swoje dwie minuty i przemówił do wszystkich zgromadzonych. Prezydent podziękował za wizytę i życzył wszelkiej pomyślności. Po przemowie Zaleski wręczył Rydzykowi prezent - trybularz (kadzielnica - metalowa, zdobiona puszka na łańcuchu, która służy do okadzania w trakcie Mszy Św).

Podczas 26 urodzin nie zabrakło również kontrowersyjnego wręczania darów i prezentów od słuchaczy dla ojca Rydzyka. Do ołtarza ustawiła się bardzo długa kolejka wiernych, którzy dawali redemptorystom koperty, ale nie tylko. WIDEO z sobotnich uroczystości znajdziecie pod tytułem newsa.

Ksiądz Rydzyk nie zdradził na co tym razem zostaną przeznaczone pieniądze. Możemy się tylko domyślać, że redemptorysta zainwestuje kasę w swoją uczelnię, media oraz kolejne "dzieła".

To kolejny raz, kiedy słuchacze Radia Maryja obdarowali duchownego tajeminczymi kopertami. Kilka lat temu hitem internetu okazał się filmik - Rydzyk szybkie rączki, który zobaczycie po kliknięciu TUTAJ.

(wideo: Telewizja Trwam)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku


Ojciec Rydzyk nie odpuścił. Biedni ludzie znowu zostawili dary w kopertach [WIDEO] komentarze opinie

  • gość 2017-12-05 17:00:27

    Kase dawali, a nastepnie bedzie, jacy my jestesmy biedni, emerycji nie maja z czego zyc.

Dodajesz jako: Zaloguj się