Ogromna plantacja konopi pod Toruniem. Policja ogłosiła sukces, ale sąd zwolnił oskarżonych...

Sprawy kryminalne, Ogromna plantacja konopi Toruniem Policja ogłosiła sukces zwolnił oskarżonych - zdjęcie, fotografia
Arkadiusz Kobyliński 11/07/2019 11:29

Prokuratura z Aleksandrowa postawiła zarzuty mężczyznom podejrzanym o prowadzenie plantacji konopi indyjskich. Obaj nie przyznali się do winy, a sąd nie zdecydował o zastosowaniu środków zapobiegawczych. 

Przedstawiciele Komendy Powiatowej w Aleksandrowie poinformowali, że niedaleko Ciechocinka - w Słońcu Górnym - zlikwidowali plantację konopi indyjskich. Śledczy podali, że na 4 ha pola znaleziono 15 tys. roślin. Funkcjonariusze zatrzymali 32 i 39-latka. Starszy z nich był dzierżawcą terenu.

Jak ustaliły toruńskie "Nowości", Sąd Rejonowy w Aleksandrowie po ich przesłuchaniu nie zdecydował się na tymczasowy areszt, ani żaden inny środek nadzoru. Pojawiają się zatem wątpliwości, czy rzeczywiście z roślin znalezionych na polu można wyprodukować marihuanę, która - według policjantów z Aleksandrowa - miała być warta 5,5 mln złotych.

– Wysoka zawartość THC świadczy o tym, że są to - mówiąc językiem ustawy - “konopie inne niż włókniste”. Prościej rzecz ujmując - narkotyki w rozumieniu prawa - mówi dla "Nowości" prokurator Sławomir Korzeniewski z Aleksandrowa Kujawskiego. 

Mężczyźni po przesłuchaniu zostali zwolnieni. – Wyniki badań potwierdziły, że na polu rosły konopie indyjskie. Prokuratura nadal prowadzi postępowanie i ustala fakty dotyczące tej sprawy - mówi nam Alicja Błachowicz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Aleksandrowie Kujawskim.

Obrońcy obu mężczyzn uważają, że ich klienci są niewinni. Poziom THC, którym może wskazywać, że to środek narkotyczny występuje także w innych odmianach konopi. - Uważam, że zgromadzony materiał dowodowy nie daje podstaw do przyjęcia, że mój klient dopuścił się zarzucanego czynu. Tereny tzw. Kępy Dzikowskiej są pełne tych roślin. Te skupiska występujące w okolicy wskazują, że nie mamy do czynienia z uprawą konopi indyjskich - mówi w rozmowie z "Oto Toruń" obrońca oskarżonych adwokat Przemysław Oskroba

(Arkadiusz Kobyliński)

fot. KPP Aleksandrów Kujawski

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

policja, aleksandrów kujawski, marihuana, akcja policyjna, prokuratura - komentarze opinie

 • gość 2019-07-11 19:16:35

  buhaha ,NARUSZONO INTERES NADZWYCZAJNEJ KASTY .TEZ MAJA INTERESY

 • Gość - niezalogowany 2019-07-12 05:26:22

  Świetny adwokat. Niektórzy siedzą 3 miesiące za 0,3 grama w kieszeni.

 • Gość - niezalogowany 2019-07-12 05:26:44

  Świetny adwokat. Niektórzy siedzą 3 miesiące za 0,3 grama w kieszeni.

 • Gość - niezalogowany 2019-07-12 07:02:28

  Wynik na siłę, wstyd dla KPP, to samosiejka, Żal....

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama