Ogromna kolejka przed Aulą UMK. Studenci czekają, ale mają powody

Uczelnie wyższe, Ogromna kolejka przed Aulą Studenci czekają mają powody - zdjęcie, fotografia
Portal ototorun.pl 22/10/2019 13:30

Jak co roku przed Aulą UMK ustawiła się ogromna kolejka. Od dziś (22 października) studenci mogą składać wnioski o stypendium rektora dla najlepszych studentów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.

Październik to zawsze gorący miesiąc dla wszystkich, którzy ubiegają się o stypendia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika. Toruńska uczelnia ma jeden z najlepszych systemów stypendialnych w całej Polsce, więc jest się o co bić. 

Wydrukowane wnioski o przyznanie stypendium rektora można składać od wtorku (22 października) do soboty (26 października) w Auli UMK przy ul. Gagarina 11 w Toruniu. W jakich konkretnie godzinach?

– 22 października br. (wtorek) od godziny 12:00 do 17:00

– 23-24 października br. (środa, czwartek) od godziny 9:00 do 16:00

– 25 października br. (piątek) od godziny 8:00 do 12:00

– 26 października br. (sobota) od godziny 9:00 do 14:00 – termin dla studentów studiów niestacjonarnych

Okazuje się, że złożenie wniosku nie należy i zapewne nie będzie należeć do najłatwiejszych. Przynajmniej dzisiaj. Aktualnie Aula UMK pęka w szwach. Na szczęście studenci podzieleni są na trzy kolejki (w każdej znajduje się po kilka wydziałów). Dlatego tuż po wejściu do Auli warto zobaczyć, gdzie należy stanąć.

– Kolejka faktycznie jest spora, a w dodatku wszystko bardzo wolno idzie. Na szczęście ja już złożyłam wniosek i teraz muszę czekać na decyzję - mówi nam jedna ze studentek UMK.

Po oddaniu wniosku należy uzbroić się w sporą cierpliwość, jednak trzeba pamiętać, że jest po co... stać. Na razie stawka stypendium jest nieznana, ale w zeszłym roku najlepsi studenci otrzymywali miesięcznie na konto nawet 1000 zł. Wydaje się, że teraz uczelnia będzie wypłacać mniej więcej podobną kwotę.

UMK przypomina, że zasady przyznawania stypendium rektora określa regulamin świadczeń dla studentów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

(AM)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

umk, stypendium, aula umk, kolejki, stypendium rektora - komentarze opinie

  • Fred - niezalogowany 2019-10-22 14:33:23

    To chyba stypendium socjalne, że tak dużo ich tam :)

  • gość 2019-10-23 08:01:16

    Halo UMK my XXI wiek..cyfryzacja nie dotarła do uczelni? Dlaczego nie można składać wniosków drogą elektroniczną?

  • gość 2019-10-23 12:06:41

    Aż tylu chętnych? A jak spotkałem czasami jakąś studentkę to brak u niej elementarnej wiedzy o świecie. Ostanie płyty Podsiadło, hip-hop, szmiry filmowe, gruppen sex, zioło, automat z prezerwatywami - tak, to co poniektóre potrafią wskazać i opowiadać. Takie są przynajmniej moje doświadczenia z bliskich spotkań trzeciego stopnia.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama