12°C bezchmurnie

Ogromna inwestycja w centrum miasta. Jest decyzja!

Wiadomości, Ogromna inwestycja centrum miasta decyzja! - zdjęcie, fotografia

Duży krok w kierunku rozpoczęcia przebudowy tramwajowego torowiska!

Firma Balzola wygrała przetarg na przebudowę tramwajowego torowiska w ciągu al. Jana Pawła II i Wałów Sikorskiego, informuje Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu. W ramach inwestycji powstanie także pas autobusowo-tramwajowy i nowy odcinek torowiska między pl. Niepodległości a pl. Artylerii Polskiej.

Tak się stanie, mimo że oferta tego przedsiębiorstwa, która była zresztą najtańsza, o połowę przekraczała budżet zaplanowany na ten cel przez MZK. Ostatecznie to firma Balzola za 66,9 mln zł zrealizuje zadanie polegające na opracowaniu projektu, uzyskaniu pozwoleń i wykonaniu prac. Dodatkowo, rozebrany zostanie ślepy tor w ciągu al. Jana Pawła II w kierunku mostu im. J. Piłsudskiego.

Jak wynikało z rozpisanego przetargu, projekty budowlane i wykonawcze powinny powstać w ciągu odpowiednio 15 i 17 miesięcy od podpisania umowy. Prace związane z modernizacją ok. 1350 m toru pojedynczego torowiska w ul. Chopina, al. Jana Pawła II i ul. Wały gen. Sikorskiego miały zostać przeprowadzone do końca czerwca 2020 r. Z kolei budowa ok. 416 m nowego toru od pl. Artylerii Polskiej do pl. Niepodległości oraz modernizacja ok. 475 m toru wzdłuż ul. Kraszewskiego i Czerwona Droga przewidziana jest w terminie do końca listopada 2020 r. 

Firma Balzola, zwycięzca przetargu, zaoferowała jednak skrócenie czasu na opracowanie projektu o 2 miesiące, realizacji robót na 4 miesiące oraz pięciomiesięczny okres gwarancji.

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

torun, balzola, mzk, tramwaj - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się