Inwestycje, Ogromna inwestycja toruńskim osiedlu [FOTO] - zdjęcie, fotografia
TUB 04/10/2018 10:09

Przy ul. Fortecznej w Toruniu otwarte zostało centrum dystrybucyjne. To inwestycja zrealizowana przez firmę Neuca.

Nowy magazyn w Toruniu, którego powierzchnia wynosi 14 150 m kw. jest drugim co do wielkości tego typu obiektem i piątym zautomatyzowanym centrum logistycznym w Grupie Neuca. Toruńskie centrum dystrybucyjne wybudowane zostało na terenie JAR-u przy ul. Fortecznej.

Obiekt jest jednym z najnowocześniejszych w branży. Dzięki wyposażeniu magazynu w najnowsze technologie, jego maksymalna przepustowość może wynieść do 675 tys. opakowań dziennie. Oznacza to, że z każdego metra kwadratowego dziennie może być wydanych 1800 opakowań. Magazyn wyposażony jest w automaty do wydawania produktów szybkorotujących, odpowiadających za obsługę ok. 70 proc. linii produktów.

Centrum dysponuje również najszybszym przenośnikami w branży transportującymi z prędkością do 2800 pojemników na godzinę. Dzięki zastosowanym technologiom zamówienia do aptek mogą być zrealizowane z tego magazynu w mniej niż 24 h, a najkrótsze do ok. 1,5 godziny. Nowe centrum przejmie między innymi zadania dotychczasowego toruńskiego tradycyjnego magazynu. Będzie przede wszystkim odpowiedzialne za obsługę aptek w północnej i północno-wschodniej Polsce.

- Jednym z naszych kluczowych obszarów aktywności jest konsekwentna praca nad poprawą satysfakcji klientów i coraz lepszy serwis. Bardzo istotne znaczenie w tych działaniach ma sprawny i nowoczesny system logistyczny. Dlatego nowy magazyn w Toruniu, dzięki zastosowaniu najnowszych technologii, zwiększa nasz potencjał na jeszcze lepszą obsługę klientów, poprawi efektywność procesów logistycznych i rozwój naszych pracowników - tłumaczy Grzegorz Dzik, Wiceprezes Grupy NEUCA. 

W sąsiedztwie magazynu prowadzone są prace związane z budową nowej centrali spółki. Obiekt ten umożliwi przeniesienie do jednej lokalizacji wszystkich pracowników biurowych, którzy obecnie pracują w czterech lokalizacjach. Prace zakończą się w IV kwartale przyszłego roku, a sam biurowiec zostanie otwarty w I połowie 2020 r.

(TUB)

fot. Andrzej Goiński

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

neuca, toruń, centrum logistyczne - komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Usługi rachunkowo-księgowe

Licencjonowane Biuro Rachunkowe Emilia Dryps: - uprawnienia Ministra Finansów, wieloletnie doświadczenie, - KPiR, ryczałt ewidencjonowany, -..


Reklama
 Reklama