Od przyszłego tygodnia rusza nowa linia tramwajowa w Toruniu

Komunikacja miejska, przyszłego tygodnia rusza linia tramwajowa Toruniu - zdjęcie, fotografia
  • Fotka nr 0 z 4
  • Fotka nr 1 z 4
  • Fotka nr 2 z 4
  • Fotka nr 3 z 4
Portal ototorun.pl 25/10/2019 16:00

W poniedziałek (28 października) w Toruniu zostanie uruchomiona nowa tymczasowa linia tramwajowa. Na trasie Motoarena – pl. Rapackiego będzie kursować "ósemka".

Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu informuje, że tramwaje tymczasowej linii nr 8 będą kursować na trasie od pętli przy Motoarenie ulicami: Broniewskiego, Reja, Bydgoską do tymczasowego przystanku przy al. 500 lecia-Torunia.

Ruch tramwajów na odcinku od ul. Chopina do ul. Sienkiewicza będzie się odbywał wahadłowo po torze południowym. Z Motoareny tramwaje będą kursować od godz. 4:47 do 22:27, a z pl. Rapackiego od godz. 5:01 do 22:41, co 20 minut.

 – Tymczasowa linia tramwajowa będzie obsługiwana przez dwukierunkowe swingi – informuje Sylwia Derenegowska, rzecznik Miejskiego Zakładu Komunikacji w Toruniu. 

W związku z uruchomieniem nowej, tymczasowej linii tramwajowej nr 8 zostanie wprowadzona korekta w rozkładzie jazdy autobusów linii nr 53, które z przystanku Reja będą odjeżdżać od godz. 4:42 do 22:42, natomiast z przystanku Odrodzenia od godz. 4:30 do 22:30, co 20 minut. Od przystanku Reja w kierunku centrum autobusy linii nr 53 i tramwaje linii nr 8 kursować będą przemiennie co 10 minut.

Tymczasem wciąż trwają prace na ul. Chopina i Wałach gen. Sikorskiego. Na Chopina powstała już platforma przystankowa dla pasażerów nowej linii tramwajowej. Ponadto przygotowano tory do spawania, a na tarczy skrzyżowania z al. 500-lecia Torunia podłoże przygotowane jest do wykonania płyty podtorowej wylewanej „na mokro”. Przy kasach biletowych MZK i na skrzyżowaniu zakończono wpinkę wodociągu. Na Wałach gen. Sikorskiego wykonywane są połączenia między szynami i powstaje chodnik po stronie CSW.

(AM)

fot. torun.pl

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

nowa linia tramwajowa, toruń, ósemka, tramwaje - komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama