21°C bezchmurnie

Od listopada duże zmiany u policjantów. Będzie bezpieczniej?

Wiadomości, listopada duże zmiany policjantów Będzie bezpieczniej - zdjęcie, fotografia

Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Błaszczak zapowiedział, że od listopada zostaną wprowadzone rewolucyjne zmiany u policjantów.

Za półtora miesiąca ministerstwo planuje zaopatrzyć polskich policjantów w kamerki w mundurach. W tym roku funkcjonariusze będą na razie testować nowy system, ale już niedługo ma on się stać normą.

- To jest rozwiązanie, które będzie dotyczyło drogówki, ale również patroli interwencyjnych. W sytuacji spornej będziemy mieć dowód rozstrzygający, czy doszło do naruszenia prawa, czy też nie, w obie strony - mówił Błaszczak w Radiu Białystok.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji liczy, że kamerki w mundurach przyczynią się do rozstrzygania niepewnych i niejasnych sytuacji. Ponadto MSWiA wierzy, że kamerki wpłyną na kierowców i osłabią korupcję na toruńskich drogach.

- To jest rozwiązanie, które będzie dotyczyło drogówki, ale również patroli interwencyjnych. W sytuacji spornej będziemy mieć dowód rozstrzygający czy doszło do naruszenia prawa, czy też nie w obie strony - mówił w Radiu Białystok minister.

Błaszczak w rozgłośni zapewnił, że na polskich drogach została zwiększona liczba patroli drogówki do 4 tys. na dobę. Powtórzył również, że mundurowi mają być widoczni dla kierowców i nie chować się w krzakach.

Mariusz Błaszczak zapowiedział wprowadzenie kamerek w mundurach po sprawie Igora Stachowiaka. Przypomnijmy, że policjanci mieli po zatrzymaniu razić go prądem, na skutek czego mężczyzna zmarł.

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Od listopada duże zmiany u policjantów. Będzie bezpieczniej? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się