Od jutra nowe rondo dla kierowców. Jak się po nim poruszać? [MAPKA]

Drogi, jutra rondo kierowców poruszać [MAPKA] - zdjęcie, fotografia
06/12/2018 16:07

Uwaga! Jutro od godz. 9 udostępnione zostanie kierowcom nowe rondo, które powstało na placu biskupa Chrapka w Toruniu.

Kolejny etap przebudowy skrzyżowania Przy Kaszowniku. - Będzie to istotna zmiana dla kierowców - zapowiada Jan Brzycki, kierownik budowy z ramienia firmy Skanska. - Dla ruchu zostanie otwarty wlot od strony Gdańska, wylot w kierunku Bydgoszczy, a cały ruch zostanie skierowany w nowe rondo. Tym samym wszystkie relacje ruchu zostaną otwarte, a kierowcy nie będą musieli już korzystać z objazdu przez Plac Pokoju Toruńskiego oraz przestaną funkcjonować przewiązki przez tory tramwajowe.

Wprowadzone od piątku (7.12) zmiany pozwolą wykonawcy na rozpoczęcie prac rozbiórkowych oraz ułożenie tak zwanej warstwy ścieralnej na wlotach, gdzie aktualnie odbywa się ruch dwukierunkowy. Równolegle ruszą prace sieciowe na wlocie od strony placu Pokoju Toruńskiego. W rejonie placu Chrapka nadal będą trwały prace budowlane, z tego powodu będą obowiązywać ograniczenia prędkości i zwężenia do jednego pasa ruchu.

 

Mapka z organizacją ruchu na rondzie Chrapka.

Jak informują drogowcy, przywrócony zostanie ruch drogowy na zachodniej jezdni ul. Warneńczyka i północnej jezdni ul. Przy Kaszowniku w kierunku centrum. Zlikwidowane zostaną także przejazdy przez torowisko tramwajowe i ruch dwukierunkowy po południowej jezdni ul. Przy Kaszowniku. 

Przystanki Przy Kaszowniku dla linii nr: 15, 21, 22, 31, 35 i 37 w kierunku centrum oraz Warneńczyka w kierunku Mazowieckiej wrócą na stałe miejsca. Pozostałe przystanki pozostaną w lokalizacjach tymczasowych.

(TUB)

fot. torun.pl

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

 

Reklama

Od jutra nowe rondo dla kierowców. Jak się po nim poruszać? [MAPKA] komentarze opinie

Dodajesz jako: |
Reklama