6°C całkowite zachmurzenie

Od 1 stycznia zmiany w programie Rodzina 500+

Od 1 stycznia zmiany w programie Rodzina 500+.

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej zapowiedziało, że już niedługo nastąpią zmiany w realizacji programu Rodzina 500+. Proces ma usprawnić wydawanie świadczeń i wyeliminować oszustów.

Jeśli jesteście uczciwi, to nie macie się czego obawiać. Po pierwsze za środki w ramach rządowego programu będą od 1 stycznia odpowiadać wojewodowie, a nie tak jak wcześniej marszałkowie województw. Resort jest przekonany, że od nowego roku polepszy się organizacja rozpatrywania wniosków. 

- Zmiany polegają na przekazaniu zadania w zakresu realizacji świadczeń w sprawach, w których mają zastosowanie przepisy o koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego z poziomu Marszałka Województwa na poziom Wojewody, co ma zapewnić lepszą organizację rozpatrywania wniosków i wpłynąć na ich terminowe rozpatrywanie - informuje Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

Dlatego Regionalne Ośrodki Polityki Społecznej przekażą wszystkie sprawy urzędowi wojewódzkiemu. Zainteresowani programem Rodzina 500+ będą musieli kontaktować się w sprawach indywidualnych po 1 stycznia 2018 r. z Urzędem Wojewódzkim.

Ponadto rząd wprowadza również przepisy, które mają zapobiec pobieraniu 500+ przez jedną osobę w dwóch państwach Unii Europejskiej jednocześnie. 

Reszta zasad funkcjonowania programu Rodzina 500+ pozostaje bez zmian. Rząd dalej będzie przyznawać nieopodatkowane 500+ na drugie i każde kolejne dziecko do 18 roku życia. Wciąż będzie można ubiegać się także o wsparcie przy jednym dziecku. W takiej sytuacji kryterium dochodowe wynosi 800 zł. Natomiast 1200 zł. w przypadku dziecka niepełnosprawnego.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat pogody w Toruniu? Kliknij TUTAJ

Od 1 stycznia zmiany w programie Rodzina 500+ komentarze opinie

  • Jaras - niezalogowany 2017-12-07 17:23:18

    Dlaczego moje jedno dziecko jest gorsze od dwóch i nie może mieć świadczenia bo starszy brat jest już dorosły - banda banda banda - napluł bym tym rządowym ofiarom do ryja gdyby to było możliwe !

  • Gość marmoladka - niezalogowany 2017-12-07 17:44:57

    To jest ogromna niesprawiedliwość i dyskryminacja te 500+. Urodziłam synka w wieku 39 lat. Czy mój syn jest gorszy od innych dzieci z wielodzietnych rodzin? Odpowiedź brzmi NIE! Nawet w Rosji Władimir Putin dał 1500 rubli na pierwsze dziecko. Może trzeba wyemigrował do Rosji!?

  • Radzio - niezalogowany 2017-12-07 20:07:44

    Mam jedną córeczkę która za rządów PiS nie zasługuje na 500+...!

  • Gość - niezalogowany 2017-12-07 20:26:48

    Jak można dyskryminowac dzieci , czy pierwsze jest gorsze od każdego następnego, wstyd .Pani premier niby taka uczciwa, a dzieci dzieli na lepsze i gorsze.Niech sama wytłumaczy to dzieciom w telewizji .

  • Miller debili - niezalogowany 2017-12-07 21:05:42

    Ja mam troje dzieci i na żadne nie biorę. I nie skamle jak WY ! Do roboty sie wezcie !

  • gość 2017-12-07 23:22:35

    Jak długo jeszcze bedziecie chańbic Polskie dzieci które nie maja rodzeństwa.WSTYD.Nie stac mnie na drobny prezent dla dziecka na swieta a inni smieja się mi w twarz.Polkolenie 500+ to potwory.Przykre

  • Adam - niezalogowany 2017-12-08 00:01:46

    500 plus to inaczej redystrybucja czyli kradzież To wyjaśnienie dla jego fascynatów I nie daje wzrostu gospodarczego Bo to pieniądz skonsumowany a nie zainwestowany.

  • Moni - niezalogowany 2017-12-08 09:03:51

    A przecież OBIECALI 500+ na KAZDE Dziecko a Jedynacy to dzieci GoRSZEGO Sortu WSTYD nie dotrzymali słowa i już. jak to możliwe że samotny rodzic nie otrzymuje 500+ bo przekracza mu dochód Śmieszne a na drugie dziecko jest a Rodzina jest pelna jest mama jest tata i dwa dochody i tu BRAKUJE a samotnej matce z jednego dochodem wystarcza

  • Moni - niezalogowany 2017-12-08 09:04:09

    A przecież OBIECALI 500+ na KAZDE Dziecko a Jedynacy to dzieci GoRSZEGO Sortu WSTYD nie dotrzymali słowa i już. jak to możliwe że samotny rodzic nie otrzymuje 500+ bo przekracza mu dochód Śmieszne a na drugie dziecko jest a Rodzina jest pelna jest mama jest tata i dwa dochody i tu BRAKUJE a samotnej matce z jednego dochodem wystarcza

  • Matka - niezalogowany 2017-12-08 09:34:59

    Dlaczego dochód nie jest brany u bogatych wstyd żeby rodziny bardzo dobrze sytuowane dostawali 500plus

  • Matka - niezalogowany 2017-12-08 09:36:01

    Dlaczego dochód nie jest brany u bogatych wstyd żeby rodziny bardzo dobrze sytuowane dostawali 500plus

  • Gość - niezalogowany 2017-12-08 10:13:50

    Mimo że mam trzecie dziecko to jest pierwsze wedle naszego Państwa. To jest największa niesprawiedliwość. To że mam starsze dzieci nie uprawnione do 500+ to rozumiem. Ale że trzecie jest pierwszym to kolejne oszustwo naszych rządzących niestety. Powinniśmy to rozwiązać sprawiedliwie a nie dyskryminujac nieuczciwie dzieci.

  • Gosc - niezalogowany 2017-12-08 11:25:05

    Niech Pani premier wsadzi sobie te pieniądze w buty przynajmniej wyższa będzie .

  • Gość miła - niezalogowany 2017-12-08 15:50:14

    U nas wlasnie wszystko można, kraj idzie na psy. Dobrze maja oszusci i kretacze ale dzieci kaza rodzić pod przymusem!

  • gość 2017-12-08 16:48:59

    Ja na PIS już nie zagłosuje! Oszukali mnie! Miało być na wszystkie dzieci!

  • gość 2017-12-09 08:52:03

    POWIEM TAK KRYTERIUM DOCHODOWE NA JEDNO DZIECKO DALEJ POZOSTAJE BEZ ZMIAN !!!!!!! TO DLACZEGO NIE MA KRYTERIUM NA DRUGIE,TRZECIE ITD, SAM ZNAM LUDZI ZARABIAJĄCYCH MNÓSTWO PIENIĘDZY I POBIERAJĄ 500 + !!!!a JA ZARABIAJĄC Z ZONĄ NAJNIŻSZE KRAJOWE NIE NALEŻY NAM SIĘ NA JEDNO!!!!!

  • Gość - niezalogowany 2017-12-09 16:53:26

    To jest smieszne ja majac 1 dziecko i bedac samotnie wychowuje córkę nie dostaję alimentów to nie dostane 500+ bo przekracam o 50zloty

  • gość 2017-12-10 01:29:11

    Moja najmlodsza corka otrzymywala rodzinne w wysokosci 100zl, do 18 roku zycia, 500+ tez juz jej sie nie nalezy i nie mam do nikogo pretensji, "jak chcesz psa uderzyc zawsze kija znajdziesz".

  • Biedak - niezalogowany 2017-12-10 14:58:20

    Jak czytam te komentarze to śmiać mi się chce... Nie dostajecie na pierwsze dziecko, bo przekraczacie próg 1200 zł zarobku na głowę w rodzinie, więc po co Wam pieniądze skoro dobrze zarabiacie ? To nie jest program pomocy dla biedaków, a po Waszych komentarzach odnoszę takie wrażenie, że jesteście biedakami. Program jest pro-społeczny, żeby zwiększyć dzietność. Jak z rodziny 2+1 zwiększacie dzietność ? Przy 2+2 dzietność wynosi 1, a przy 2+1 zaledwie 0.5, bo jak oboje umrzecie to na Wasze miejsce przychodzi tylko 1 potomek.

  • gość 2017-12-11 09:22:28

    500+ powinno być na kazde dziecko powinni zrobić granice górna dochodową a nie dolną