21°C bezchmurnie

Nowy stadion piłkarski dla Elany. TAK czy NIE?

Opinie, stadion piłkarski Elany - zdjęcie, fotografia

Nowy stadion piłkarski to już nie tylko pomysł, ale poważna koncepcja, o której dyskutują urzędnicy i toruńscy biznesmeni. Również my troszeczkę porozmawialiśmy sobie w naszej redakcji o nowym obiekcie dla Elany.

JESTEM NA TAK

Podobno Toruń miastem sportu. Mamy już najwięcej zespołów ekstraklasowych w Polsce, mamy jedną z najlepszych hal, najlepszy stadion żużlowy, najlepsze stypendia dla sportowców, ale nie mamy stadionu piłkarskiego. Piłkarze Elany od lat grają na obiekcie lekkoatletycznym. Oglądanie widowisk futbolowych przy Bema nie należy do komfortowych. Przede wszystkim ze względu na odległość trybun od boiska.

Ktoś powie, że ta drużyna nie zasługuje na nowoczesny stadion, a może to nie drużyna a miasto zasługuje na niego? Obiekt, na którym mogłyby się rozgrywać turnieje piłkarskie, międzynarodowe mecze towarzyskie, czy nawet te oficjalne spotkania międzypaństwowe, ale juniorskie?

Podobno stadion przy Bema nie spełnia nawet niektórych wymogów na II ligę, czyli rozgrywki, w których chcą brać udział nasi piłkarze i działacze już za kilka miesięcy. Oczywiście stadion za pół roku nie powstanie, ale jakie muszą być wymogi w I lidze skoro nie spełniamy tych drugoligowych?

Nowy stadion byłby również pozytywnym kopem dla całego środowiska piłkarskiego i potencjalnych sponsorów. Byłby motywacją do dalszych działań i zawieszeniem sobie wysoko poprzeczki. Przypominałby na bieżąco, że nasze miejsce nie jest w III lidze. 

Jeśli nie teraz to kiedy? Prezydenci Zaleski i Fiderewicz są niezwykle pozytywnie nastawieni na sport. Zaryzykuję, że takich przywódców naszego miasta już nie będziemy mieć (jeśli chodzi o nastawienie do sportu). Musimy to wykorzystać. W zasadzie musicie - Wy, działacze oraz Stowarzyszenie Kibiców Elany Toruń, które ma sporą siłę. Przecież to wasze pomysły pokazują toruńskie media. Przecież to od was się wszystko zaczęło.

JESTEM NA NIE

Zejdźmy na ziemię! Toruń nie potrzebuje nowego stadionu dla Elany. Ten przy ul. Bema w zupełności wystarczy. Dla niewtajemniczonych, piłkarze żółto-niebieskich grają: nie w ekstraklasie, I czy nawet II lidze. Torunianie kopią piłkę w III lidze, a to jest czwarty poziom rozgrywek! Naprawdę potrzebujemy stadionu na 10 tys. miejsc???

OK, plany toruńskiego klubu są ambitne, ale to tylko plany, z których może coś wyjdzie (na to liczę), a może nie. O obiekcie można dopiero pomyśleć, gdy piłka w Toruniu rzeczywiście stanie na nogi. I oby stało się to jak najszybciej. Nie budujmy jednak futbolowej potęgi od końca.

Nikt nie zabrania kibicom marzyć o pięknym stadionie. Przeciwnie. Dobrze, że fani są na tym polu aktywni. Ale z realizacją planów na razie się wstrzymajmy… Zamiast ładować pieniądze w stadion, można w większym stopniu postawić na rozwój młodzieży. W tym przypadku, pieniędzy nigdy za wiele.

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Nowy stadion piłkarski dla Elany. TAK czy NIE? komentarze opinie

 • gość 2017-09-11 17:46:27

  Pieniądze wpompować w szkolenie i lepszych, nowych zawodnikow. Jak przyjdzie suksces w postaci awansu to i sponsorzy się znajdą i kasa będzie na stadion.

 • Piotr - niezalogowany 2017-09-12 08:23:08

  Pewnie ze tak.Na MA jest tylko około 10ciu imprez rocznie a tak w jesieni, zimie,i wiośnie stadion gnie i pruchnieje. Załoze się ze na stadionie Elany było by DUŻO DUŻO imprez więcej,a torunianie szybko "zakochali"by się w piłce nożnej.Widzew gra na tym samym poziomie co my a na stadion non stop przychodzisz około 15 tysięcy.To ze paru idiotów pobiegało po MA,to nie znaczy ze wszyscy tacy są!Pozdrawiam

 • Gość - niezalogowany 2017-09-12 08:57:45

  Tak żeby kibole mogli ten nowy stadion rozwalać? Aha bardzo to mądre pakować w coś pieniądze żeby potem durnie to demolowali. Na moje nie potrzebny na taką ligę i bandyckich kibiców.

 • Kibic - niezalogowany 2017-09-12 10:49:08

  Tak

 • Gość - niezalogowany 2017-09-12 12:25:35

  Owszem wybudujmy stadion ale najpierw zacznijmy od drużyny,! patrząc na Nowy Sącz czy Nieciecze tam bez stadionu można było wejść do ekstraklasy, druga kwestia w Toruniu są również inne drużyny piłkarskie dlaczego one by niemiały grać na tym stadionie

 • Gość - niezalogowany 2017-09-12 13:30:36

  Oczywiście że TAK

 • Gość - niezalogowany 2017-09-13 08:59:03

  Oczywiscie że TAK!!!

 • Luj - niezalogowany 2017-09-13 19:00:36

  W Lodzi stadionu nie zdemolowali. Nie wyobrazam sobie zeby np. Opatrunki Toruń mialy grac na takim stadionie a kolejna sprawa jak najbardziej moze i to by przynioslo sukces w postaci piniedzy dla Elany bo jednak nowy stadion i ludzie mogliby przychodzic najlepszy przyklad na Widzew!

 • Gość - niezalogowany 2017-09-14 18:12:12

  Nie, szkoda na to kasy

 • Gość - niezalogowany 2017-09-14 18:13:08

  Po co Elanie nowy większy stadion jeżeli prychodzi tam max po 700 osób chcecie budować stadion dla nich czy dla gości którzy będą mieli możliwość przyjechania większą ekipą, oczywiście najpierw bym radził zająć się tą bandą kretynów którzy hańbą pokrywają nasze miasto nigdy nic pozytywnego o nich nie słychać zawsze mówione jest o burdach na stadionach o pobiciach dzieci kobiet zastanówcie się czy warto inwestować w takich ludzi ;)

 • Krzyżak - niezalogowany 2017-09-18 08:00:43

  Nie dla anali !!! Chórkach patologi ,za te pieniądze najpierw zamalować te bazgroły na kamienicach ,nastepnie zająć się resocjalizacją patolocznymi kibolami!!!

 • Tylko elana - niezalogowany 2017-12-02 20:11:42

  Oczywiście, ze tak.

Dodajesz jako: Zaloguj się