13°C bezchmurnie

Nowy stadion piłkarski w Toruniu?

Piłka Nożna, stadion piłkarski Toruniu - zdjęcie, fotografia

Nowy stadion piłkarski w Toruniu? Ten temat znowu powraca. Czy taki obiekt jest w ogóle potrzebny naszemu miastu i co o tym myślą właściciele klubu oraz urzędnicy?

Pomysł nowego stadionu piłkarskiego dla Elany Toruń pojawił się na początku tego roku. W toruńskim środowisku piłkarskim dyskutowano na ten temat. Kibice w mediach społecznościowych przesyłali swoje propozycje z innych europejskich miast. Niektóre pomysły były całkiem racjonalne.

O nowym obiekcie dla żółto-niebieskich podyskutowaliśmy ostatnio także z Adamem Krużyńskim. Współwłaściciel Elany jest przekonany, że nowy stadion dla Elany to dobry pomysł, jednak zaznaczył, że drużyna musi awansować do rozgrywek na szczeblu centralnym, czyli przynajmniej do II ligi. Obecnie stadion przy ulicy Bema jest niezły, ale... dla kibiców lekkoatletyki. Między boiskiem, a trybunami znajduje się bieżnia, która sprawia, że oglądanie meczu jest mniej komfortowe.

- Wszyscy, którzy byli kiedyś na meczu piłkarskim wiedzą, że najlepiej odbiera się widowisko, kiedy linia boczna jest niemal tożsama z pierwszymi miejscami dla kibiców. Teraz bieżnia oddala widza i ogranicza emocjonowanie się widowiskiem sportowym - podkreślał Adam Krużyński.

Zdaniem Krużyńskiego nowy stadion powinien pomieścić od 10 do nawet 14 tysięcy krzesełek. Taki obiekt mógłby spełniać również funkcje biznesowe i edukacyjno-oświatowe, tak jak w innych polskich miastach. Krużyński widzi w nowym stadionie piłkarskim inwestycje na lata.

- Warto pomyśleć nad tym, żeby nowy obiekt spełniał najnowocześniejsze wymagania infrastruktury sportowej i był kolejną inwestycją dla mieszkańców Torunia oraz miejscem propagującym ruch i zdrowy tryb życia, do którego tak trudno zmotywować dziś najmłodszych. Dziś takie obiekty w Polsce już istnieją np. w Gliwicach, Lublinie, Zabrzu, Lubinie. Czyli w miastach często o zdecydowanie mniejszym potencjale. Toruń jest miastem sportu zgodnie z jego strategią i czy tego chcemy czy nie, wydaje się naturalnym, iż piłka nożna powinna stać się jego wizytówką również w przyszłości - tłumaczy Krużyński.

Wiadomo, że stadion musiałby być sfinansowany albo współfinansowany razem z toruńskim magistratem. Krużyński zdradził nam, że kilka razy rozmawiał z prezydentem Torunia na ten temat.

- Powiem szczerze, że na pewno jest przychylny wokół tego, co się dzieje w klubie. Dzisiaj miasto potrzebuje sportowego impulsu, żeby dokonywać kolejnych prosportowych działań infrastrukturalnych. Dlatego musimy awansować do II ligi. Moim zdaniem ta drużyna zbudowana na sezon 2017/2018 jest może teraz nawet trochę przeskalowana, ponieważ zrobiliśmy wszystko, żeby była mocna i dobrze przygotowana do wyzwania, jakim jest z pewnością awans z ligi, w której występuje 18 zespołów, a awansuje tylko jeden - mówi Adam Krużyński.

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

(FS)

Nowy stadion piłkarski w Toruniu? komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się

Ostatnie video - filmy na ototorun.pl