Nowy rozkład PKP. Będzie więcej połączeń z podtoruńskiej gminy

Komunikaty, rozkład Będzie więcej połączeń podtoruńskiej gminy - zdjęcie, fotografia
Arkadiusz Kobyliński 20/10/2019 09:00

20 października wszedł w życie nowy rozkład jazdy PKP. Istotne zmiany zaszły w kursowaniu pociągów ze stacji Obrowo.

Zmieniony harmonogram ma być ostatnią modyfikacją rozkładu w tym roku. Podróżni będą mieli do dyspozycji kilkanaście nowych peronów w całym kraju. Nowe połączenia obejma prawie 200 km zmodernizowanych torów. - Październikowa korekta rozkładu jazdy będzie obowiązywała od 20 października do 14 grudnia. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. i przewoźnicy wspólnie opracowali ofertę połączeń dostosowaną do potrzeb podróżnych. Codziennie na torach będzie ponad 7000 pociągów pasażerskich i towarowych - podaje Mirosław Siemieniec, rzecznik prasowy PKP Polskie Linie Kolejowe.

Zmiany nie ominą naszego regionu. Wydaje się, że nowe rozwiązania będą pewnym udogodnieniem dla pasażerów podróżujących ze stacji Obrowo. W nowym rozkładzie jazdy o dwa zwiększono zarówno liczbę odjazdów, jak i liczbę przyjazdów do tego miejsca. W tym pierwszym przypadku o trzy minuty opóźniono odjazd pierwszego pociągu - zamiast 4:34 ruszy on o 4:37. Wśród popołudniowych i wieczornych kursów aż 5 obsługiwanych będzie przez busy. Po dwa z nich jadą w kierunku Torunia i Sierpca. Jeden zmierza do Bydgoszczy. 

Jeśli chodzi o przyjazdy - o dwie minuty opóźni się przyjazd pociągu z Torunia - zamiast 16:12 nastąpi o 16:14. O 16:48 dotrą do tej stacji pasażerowi podróżujący busem, który startuje z "Torunia Głównego". Również tym zastępczym środkiem transportu będą realizowane dwa ostatnie kursy docierające do Obrowa. Oba startują z Sierpca. 

Nowy rozkład jazdy pociągów będzie obowiązywał w do 14 grudnia, ale jak już wspomnieliśmy, PKP podaje, że to już ostatnia korekta rozkładu jazdy w tym roku. Poniżej znajdziecie aktualne rozkłady jazdy dla stacji Obrowo.

Stacja Obrowo - odjazdy - TUTAJ

Stacja Obrowo - przyjazdy - TUTAJ

(Arkadiusz Kobyliński)

fot. pixabay

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

pkp, pociąg, obrowo, gmina obrowo, rozkład jazdy, zmiany, dworzec - komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama