7°C bezchmurnie

Nowe unijne regulacje. Powiat toruński pomoże przedsiębiorcom uniknąć ogromnych kar

Powiat toruński, unijne regulacje Powiat toruński pomoże przedsiębiorcom uniknąć ogromnych - zdjęcie, fotografia

Starosta Toruński zaprasza przedsiębiorców z powiatu toruńskiego na bezpłatne seminarium dotyczące nowej unijnej regulacji ochrony danych osobowych.

Jeśli przedsiębiorca ma komórkę, tablet, wizytówki na biurku lub w samochodzie, jeśli ma bazę danych klientów, centralę telefoniczną, jeśli otrzymuje faktury, to musi wdrożyć procedury zgodne z regulacją europejską RODO. Nowe obowiązki, nowi kontrolerzy, nowe kary. Czego się spodziewać, jak się przygotować, jak się uchronić przed karami? Przedsiębiorcy z powiatu toruńskiego mają bardzo wiele pytań i wątpliwości. Wychodząc naprzeciw ich oczekiwaniom, Starosta Toruński zaprasza na specjalnie przygotowane, bezpłatne seminarium, na którym będzie można zdobyć istotne informacje dotyczące RODO, czyli nowej unijnej regulacji ochrony danych osobowych.

Warto zdobyć tę wiedzę, gdyż w Polsce będzie działał urząd kontroli ochrony tych danych, tak jak działa urząd kontroli skarbowej. A kontrolerzy będą chcieli osiągnąć sukces, czyli nałożyć kary. W przypadku przedsiębiorstwa – do 10 mln euro lub do 20 mln euro (za cięższe naruszenia) oraz do 2% lub 4% całkowitego rocznego światowego obrotu z poprzedniego roku obrotowego – jako górną granicę przyjmuje się wyższą z tych kwot.

Warto poznać obecną definicję danych osobowych, umieć oszacować ryzyko w swojej firmie i zastosować adekwatne środki ich ochrony oraz wytypować osobę odpowiedzialną za ochronę danych osobowych w swojej firmie itp., itd. O tych i wielu innych kwestiach poinformują uczestników prelegenci:

radca prawny Marcin Radomski – partner zarządzający w Kancelarii Radców Prawnych Euro-Lex, od 20 lat świadczącej kompleksowe usługi prawne przedsiębiorcom w dziedzinie prawa gospodarczego, strategii spadkowych, ochrony danych osobowych.

Jakub Wójcik – w Kantata sp. z o.o., odpowiedzialny za dział ERP-ów i wielofunkcyjnych zapór sieciowych (UTM). Zawodowo i prywatnie interesuje się kwestiami cyberbezpieczeństwa, prywatności i ochrony danych. Posiada certyfikat Network Security Expert firmy Fortinet.

Szczegółowy plan spotkania można znaleźć tutaj.

Seminarium odbędzie się w Starostwie Powiatowym w Toruniu 19 kwietnia 2018 r. w godzinach 10-12. I piętro, sala konferencyjna, pok. 123. Chęć uczestnictwa w seminarium prosimy zgłaszać e-mailem na adres [email protected] lub telefonicznie pod numerem 56 662 88 00 najpóźniej do dnia 17 kwietnia 2018 r.

Liczba miejsc jest ograniczona.

(Agnieszka Niwińska)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku


Nowe unijne regulacje. Powiat toruński pomoże przedsiębiorcom uniknąć ogromnych kar komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się