Nowa linia tramwajowa dla Torunia. Miasto ogłosiło przetarg

Inwestycje, linia tramwajowa Torunia Miasto ogłosiło przetarg - zdjęcie, fotografia
Portal ototorun.pl 18/07/2019 13:23

Jest przetarg dotyczący wykonania dokumentacji projektowej dla II etapu budowy linii tramwajowej do osiedla JAR - wzdłuż Watzenrodego i Heweliusza.

Miasto szuka firmy, która opracuje dokumentację projektową dla drugiego etapu budowy linii tramwajowej wraz infrastrukturą towarzyszącą do osiedla JAR- Chodzi o odcinek od ul. Strobanda, wzdłuż projektowanych ulic Watzenrodego i Heweliusza, gdzie linia tramwajowa ma zakończyć się pętlą tramwajową - informuje branżowy portal transport-publiczny.pl. Poza tym wykonawca musi uzyskać wszystkie decyzje administracyjne, które umożliwią rozpoczęcie i prowadzenie robót budowlanych.

Oferty można składać do 19 sierpnia br. Decydującym kryterium przy wyborze jest cena (60 proc.), okres rękojmi (16 proc.), nie bez znaczenia jest też doświadczenie projektantów w branży drogowej (8 proc.), a także instalacyjnej w zakresie sieci, instalacji i urządzeń elektrycznych i elektroenergetycznych (8 proc.) oraz cieplnych, wentylacyjnych, gazowych, wodociągowej (8 proc). 

Jak wynika z rozpisanego przetargu, projekt budowlany ma zostać opracowany w ciągu 8 miesięcy, jednak nie później niż do 31 marca 2020 roku. Projektant powinien uzyskać wszelkie niezbędne decyzje administracyjne do połowy przyszłego roku. Przyjęty do projektowania wariant zakłada przebudowę Szosy Chełmińskiej, a także takich ulic jak Długa, Legionów, Polna, Ugory i Watzenrodego.

Na odcinku Szosy Chełmińskiej - między skrzyżowaniem z ul. Morcinka a skrzyżowaniem z Trasą Średnicową Północną - a także na Polnej i Watzenrodego zaplanowano jedynie budowę torowiska tramwajowego wraz z przejściami, przejazdami rowerowymi oraz peronami. Na ul. Hubego przewidziano trójkąt do zawracania tramwajami. Założono też budowę torów odstawczych wraz z myjnią tramwajowo-autobusową. 

Jak informuje transport-publiczny.pl, na trasie przewidziano w sumie 25 peronów tramwajowych.

(AM)

fot. torun.pl

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

toruń, tramwak, mzk, jar, tramwaj na jar - komentarze opinie

  • Stefania - niezalogowany 2019-10-01 19:52:19

    Tramwaj powinien pojechać dalej Szosą Chełmińską , wjechać w Polną, przecież kiedyś na terenie po jedn.wojskowej ma być duże osiedle) zatem należy patrzeć perspektywicznie.Wokoł ul. Długiej już nic się nie zmieni.Mieszkańcy Koniuch i tak mają dobre połączenia z miastem . Zabierają ich autobusy z innych linii wyjeżdżające i wracające do zajezdni.Moze warto zmienić plany , kiedy jest jeszcze trochę czasu.Tak na marginesie mieszkamy w pięknym mieście i nie bądźmy malkontentami.Nie łączmy nazwy osiedla Jar z czasami minionymi.Młodzi mieszkańcy niech łączą nazwę z drzewami.Nazwy ulic moim zdaniem dla osiedla usytuowanego w lesie są nietrafione, a poza tym to osiedle jest bardzo ładne.


Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama