29°C bezchmurnie

Niepozorna firma z Torunia podbija USA. Wysyłają za ocean kontenery towaru

Inwestycje, Niepozorna firma Torunia podbija Wysyłają ocean kontenery towaru - zdjęcie, fotografia

Firma Candellana z Torunia jeszcze niedawno była zupełnie nieznaną firmą na czwartym piętrze jednej z toruńskich kamienic. Dziś podbija Stany Zjednoczone.

Candellana jak sama nazwa wskazuje zajmuje się świecami. Jednak oczywiście nie są to zwykłe produkty, które znajdziemy w przeciętnym hipermarkecie. Twórca marki Marek Kaliński starał się stworzyć coś oryginalnego i chyba mu się udało. Dziś jego świeczki kupują między innymi wielkie koncerny w USA.

- Candellana powstała z pasji tworzenia rzeczy pięknych. Kolekcja świec o zaskakujących kształtach, którą Państwu prezentujemy, to wynik naszej wyobraźni, zdobytego doświadczenia i bezgranicznego zamiłowania do designu- czytamy na stronie internetowej firmy.

Tak jak wspominaliśmy na początku pierwsze pomysły Candellany były realizowane na czwartym piętrze kamienicy, potem firma przeniosła się do 150 metrowego sklepu spożywczego, a dziś mieści się w dużej hali fabrycznej. To pokazuje, że działalność z roku na rok się rozwija i dziś nikogo nie dziwą zamówienia z takich firm jak Facebook.

Oczywiście nie byłoby sukcesu toruńskiej firmy, gdyby nie oryginalność i innowacyjność (co możemy zaobserwować na obrazku powyżej). Torunianie chwalą się, że samodzielnie obsługują cały proces produkcji.

Każda świeca wykonana jest ręcznie, z wyjątkową dbałością o detal  - czytamy na stronie firmy.

Kaliński i jego współpracownicy wysyłają do Stanów Zjednoczonych całe kontenery towaru. Tak jak wspominaliśmy ich klientami są między innymi wielkie koncerny takie jak Facebook, ale również słynne zespoły muzyczne. Ze świeczek Candalleny korzystają: Slayer, Ghost czy Motorhead.

Natomiast w Polsce fanem toruńskich produktów jest Nergal. Świeczka pojawiła się nawet podczas występu lidera Behemotha u Kuby Wojewódzkiego. Firma Kalińskiego stworzyła również specjalne świeczki dla Muzeum Powstania Warszawskiego.

Świeczki firmy Candellana to tak zwane produkty premium. W Stanach kupimy je za około 40 dolarów, a w Polsce od 60 do 120 złotych.

(PC)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku


candellana toruń - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się