21°C bezchmurnie

Niepokojące prognozy dla Torunia! Jak powinniśmy się zachować?

Pogoda, Niepokojące prognozy Torunia! powinniśmy zachować - zdjęcie, fotografia

Na terenie powiatu toruńskiego obowiązuje ostrzeżenie przed burzami z gradem.

Ważny komunikat Toruńskiego Centrum Zarządzania Kryzysowego. Do godz. 20:00 ma dziś obowiązywać ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z gradem. W ciągu najbliższych godzin za oknami może być z tego powodu niespokojnie.

- Prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu od 10 mm do 20 mm, lokalnie do 30 mm - informuje Michał Kruk, dyżurny TCZK. Należy uważać też na silny wiatr, który może przyspieszyć do 75 km/h. Prawdopodobieństwo wystąpienia tego zjawiska atmosferycznego to 70 proc.

W trakcie burz należy unikać przebywania na otwartej przestrzeni, przebywania pod drzewami, w pobliżu masztów metalowych i innych metalowych konstrukcji lub przedmiotów, linii energetycznych i zbiorników wodnych. Z kolei kierowcy powinni pozostać wewnątrz samochodów, nie parkować aut pod drzewami oraz pamiętać, że jeśli burzy towarzyszy deszcz, to pogarsza się widoczność i wydłuża droga hamowania.

Wczorajsza wichura na trasie Toruń - Kamionki

- W przypadku pojawienia się opadów gradu zaleca się pozostawanie w pomieszczeniach lub szukanie schronienia pod dachem, osoby zaskoczone opadem gradu na otwartej przestrzeni powinny chronić głowę przy pomocy dostępnych środków i jak najszybciej znaleźć schronienie pod dachem. W czasie opadów gradu kierowcy i pasażerowie powinni pozostać w pojazdach - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Przed nadejściem wichury należy zabezpieczyć ruchome przedmioty, szczególnie na balkonach czy werandach.

(TUB)

fot. nadesłane

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku


burze, grad, toruń, prognoza pogody - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się