Niepełnosprawni przygotowali świąteczne prezenty i dekoracje [FOTO]

Charytatywne akcje, Niepełnosprawni przygotowali świąteczne prezenty dekoracje [FOTO] - zdjęcie, fotografia
Portal ototorun.pl 09/04/2019 11:26

W okresie przedświątecznym jak co roku w Urzędzie Marszałkowskim odbyła się połączona z kiermaszem wielkanocnym wystawa rękodzieła artystycznego osób niepełnosprawnych „My też potrafimy”. Wystawę otworzyli w poniedziałek (8 kwietnia) marszałek Piotr Całbecki i przewodniczący sejmiku województwa Ryszard Bober.

Kiermasz przedświąteczny i wystawa rękodzieła artystycznego osób niepełnosprawnych „My też potrafimy” odbywały się w budynkach Urzędu Marszałkowskiego przy placu Teatralnym oraz przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie.

Swoje prace zaprezentowali uczestnicy terapii zajęciowych, podopieczni jednostek działających na rzecz osób z niepełnosprawnością i ich opiekunowie z 56 placówek w całym regionie. Obejrzeć i kupić można było między innymi pisanki, stroiki, haftowane serwetki, kartki i ozdoby świąteczne.

Własnoręcznie wykonane przez rękodzielników wyroby są ciekawą propozycją na wyjątkowe prezenty. Całkowity dochód ze sprzedaży wystawcy przeznaczą na rehabilitację osób niepełnosprawnych.

Wśród wystawców byli:

  • domy pomocy społecznej,
  • organizacje pozarządowe,
  • warsztaty terapii zajęciowej,
  • zakłady aktywności zawodowej,
  • środowiskowe domy samopomocy,
  • dzienne domy pomocy społecznej,
  • placówki edukacyjne.

Uroczyste otwarcie wystawy uświetnił występ Łukasza Beigera, uczestnika Warsztatów Terapii Zajęciowej w Brodnicy. Wydarzenie tłumaczone było na język migowy przez Agnieszkę Tomaszewską z Kujawsko-Pomorskiego Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 2 dla Dzieci i Młodzieży Słabo Słyszącej i Niesłyszącej w Bydgoszczy.

Partnerem modułu jest Województwo Kujawsko-Pomorskie.

Niepełnosprawni przygotowali świąteczne prezenty i dekoracje [FOTO] komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama