Komunikaty, żyje znany toruński doktor Krzysztof Liszcz - zdjęcie, fotografia
Portal ototorun.pl 05/12/2018 08:46

Odszedł dr n. med. Krzysztof Liszcz, współtwórca lecznictwa odwykowego w Toruniu, jeden z założycieli Fundacji na Rzecz Wspierania w Rozwoju Dzieci z Uszkodzeniem Mózgu „Daj Szansę” i jej prezes. Lekarz oddany pacjentom i społecznik wspierający rodziny zastępcze i adopcyjne w ich misji, został pośmiertnie odznaczony marszałkowskim medalem Unitas Durat Palatinatus Cuiaviano-Pomeraniensis.

Dr n. med. Krzysztof Liszcz był psychiatrą, wykładowcą Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, pracownikiem Zakładu Leczniczo-Opiekuńczego dla osób z zaburzeniami psychicznymi w Raciążku, jednym z założycieli i prezesem Fundacji na Rzecz Wspierania w Rozwoju Dzieci z Uszkodzeniem Mózgu „Daj Szansę”.

Autorytet w dziedzinie rozwiązywania problemów związanych ze szkodami poalkoholowymi u dzieci (FASD, ojciec adopcyjny, założyciel Pracowni Edukacyjnej–Aksjomat). Wielokrotnie nagradzany min. Nagrodą Fundacji POLCUL (2005), Orderem „Ecce Homo” (1998), Nagrodą Hestii i Znaku im. Ks. J. Tischnera (2009), Złotym Krzyżem zasługi RP, stypendysta i członek Stowarzyszenia ASHOKA.

W latach 2006 – 2009 przewodniczący grupy ekspertów PARPA d.s. kampanii „Ciąża bez alkoholu”, za działania w kampanii wyróżniony przez Ministra Zdrowia odznaką Za Zasługi dla Ochrony Zdrowia. Członek Stowarzyszenia Uniwersyteckiego „Fides et Ratio”.

Partnerem modułu jest Województwo Kujawsko-Pomorskie.

krzysztof liszcz - komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2018-12-06 10:04:28

    Wspaniały człowiek, zrobił wiele dobrego dla innych.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama