Nie żyje ksiądz Jacek Borkowski. Miał 45 lat

Religia, żyje ksiądz Jacek Borkowski Miał - zdjęcie, fotografia
Filip Sobczak 21/12/2018 16:33

Nie żyje ksiądz Jacek Borkowski. To duchowny, który posługiwał między innymi w parafii pw. św. Antoniego na toruńskich Wrzosach.

Kuria Diecezjalna Toruńska poinformowała, że wczoraj (20 grudnia) w wieku 45 lat zmarł nagle ksiądz Jacek Borkowski. Ostatnio kapłan był proboszczem parafii pw. św. Mikołaja w Łąkorzu (dek. kurzętnicki), gdzie został ustanowiony cztery lata temu - w 2014 roku. Aczkolwiek ksiądz Borkowski jest doskonale znany przez mieszkańców Torunia.

Duchowny był niegdyś związany z parafią pw. św. Antoniego na toruńskich Wrzosach oraz parafią katedralną w Toruniu. Służył także w parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Grudziądzu. W tym roku obchodził 20-lecie kapłaństwa.



Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się eksportą w niedzielę 23 grudnia o godz. 19.00 w kościele parafialnym w Łąkorzu. Msza św. pogrzebowa sprawowana będzie pod przewodnictwem biskupa seniora Andrzeja Suskiego w poniedziałek 24 grudnia o godz. 12.00.

(FS)

fot. Kuria Diecezjalna Toruńska

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Reklama

ksiądz jacek borkowski - komentarze opinie

  • AniA - niezalogowany 2018-12-22 02:46:45

    Jakiś powód tak młodej śmierci ?

  • Gosc - niezalogowany 2018-12-22 08:17:13

    Niech spoczywa w spokoju,,szkoda tak mlodego czlowieka-ksiedza,,Ludzie za szybko odchodza

  • Zigzag - niezalogowany 2018-12-22 08:50:24

    Aniu, nikt bez powodu się nie rodzi ani nie umiera. Spoczywaj w pokoju

  • Gość - niezalogowany 2018-12-22 10:00:56

    Szkoda! Niech spoczywa w pokoju!

  • Ale o co chodzi - niezalogowany 2018-12-22 12:22:58

    Czemu w artykule brakuje tej najważniejsze informacji.... dlaczego ktoś od umiera w wieku 45 lat? Wielkie rozczarowanie bo wszyscy czekają na to aż napiszecie a tu nic

  • Gość - niezalogowany 2018-12-22 15:25:44

    Ksiądz Jacek miał zawał

  • Gość - niezalogowany 2018-12-22 19:55:54

    Miałam przyjemność bliżej poznać księdza Jacka angażując się w życie mojej parafii. Bardzo Go lubiłam, dzieciaki, z którymi pracował - również. Kondolencje dla rodziny i przyjaciół. Niech spoczywa w pokoju.

  • Arni - niezalogowany 2018-12-22 21:04:10

    Koks,alkohol,dziwki,macie powód.

  • Ada - niezalogowany 2018-12-22 23:33:05

    Arni,mówisz o sobie,rozumiem,znasz to z wlasnego doswiadczenia.Proszę,nie mierz wszystkich swoją miarą!

  • Aneta - niezalogowany 2018-12-23 12:23:03

    Miałam przyjemność poznać Ks. Jacka, kiedy był Wikarym, w mojej parafii, w Grudziądzu, na Strzemięcinie. Ciepły, uczynny człowiek, naprawdę lubił ludzi. Było nam przykro, kiedy został odwołany z naszej parafii. Bez żadnej wątpliwości można powiedzieć, to był DOBRY CZŁOWIEK!!! Arni, jak rozumiem, oceniasz innych welde swojej miary?!

  • Gość - niezalogowany 2018-12-27 02:22:17

    Znaleziono go pod prysznicem a nie ma dokładnych informacji jak zmarł ponieważ nie przeprowadzono sekcji zwłok

  • gość 2019-02-26 12:43:34

    Widocznie jego Bog tak chciał. Nie ma nad czym ubolewać - poszedł chyba do nieba tam gdzie tak bardzo chciał być.

Dodajesz jako: |