Nie bądźcie zdziwieni. „Godziny ciszy” w kolejnym toruńskim hipermarkecie

Ciekawostki, bądźcie zdziwieni „Godziny ciszy” kolejnym toruńskim hipermarkecie - zdjęcie, fotografia
Filip Sobczak 10/09/2019 15:46

Nasze miasto łączy się z osobami z autyzmem. W kolejnym toruńskim hipermarkecie zostaną wprowadzone tak zwane "godziny ciszy".

"Godziny ciszy" w galeriach handlowych i hipermarketach to coraz popularniejsza akcja w naszym kraju. Jest ona przeprowadzana z myślą o osobach z autyzmem. Właściciele placówki handlowej w wybranych godzinach w jeden dzień tygodnia przyciemniają światło i wyłączają muzykę oraz telewizory. Ponadto otwierają dodatkową kasę.

Jedną z sieci sklepów, która zdecydowała się na przeprowadzanie tej akcji w całym kraju jest Auchan. – Jest ona bardzo pozytywnie odbierana przez naszych klientów. "Godziny ciszy" to specjalnie wyznaczony czas na zakupy dla osób ze spektrum autyzmu – informuje Dorota Patejko, dyrektor ds. komunikacji w Auchan.

Dwa tygodnie temu informowaliśmy na "Oto Toruń", że "godziny ciszy" zostały wprowadzone także w naszym mieście. Pierwszym toruńskim hipermarketem, który zdecydował się na tę akcję był sklep Auchan przy ul. Grudziądzkiej. Od tego czasu odbywają się one tam systematycznie - w każdy wtorek od 11:00 do 13:00.

W tym tygodniu nasza redakcja otrzymała wiadomość, że "godziny ciszy" zostaną wprowadzone także w sklepie Auchan w galerii handlowej przy ul. Żółkiewskiego. Pomysłodawcy informują, że w każdy wtorek od 15.00 do 17.00 w sklepie będą ograniczone ostre i mrugające światła, wyeliminowane zostaną komunikaty głosowe. Ponadto będzie przyciszona muzyka. Do akcji mają przyłączyć się również inni najemcy galerii przy ul. Żółkiewskiego.

Partnerem wydarzenia jest Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Autyzmem w Toruniu. 

(Filip Sobczak)

fot. pixabay

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

godziny ciszy, atrium copernicus, toruń, auchan - komentarze opinie

  • Gośćx - niezalogowany 2019-09-11 06:59:12

    Media Markt tez wprowadza taką akcję.

  • gość 2019-09-11 08:01:43

    Od 11 do 13 w środku tygodnia zawsze jest cicho w markecie :-) A co jeśli ktoś przyjdzie wtedy akurat kupić np TV i będzie chciał sprawdzić głośność. Ma prawo przyjść przecież o każdej godzinie.

  • Js - niezalogowany 2019-09-14 10:55:58

    Do gość ,ty nie przesadzaj telewizor nie robi tyle hałasu że na cały sklep słychać...

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama