6°C bezchmurnie

Naukowy powrót do przyszłości w Młynie Wiedzy

Wydarzenie, Naukowy powrót przyszłości Młynie Wiedzy - zdjęcie, fotografia

Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy zaprasza na piknik popularnonaukowy przygotowany w ramach Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki 2018.

Wspólna zabawa nauką już 21 i 22 kwietnia w godz. 10:30-17:30.

- Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy przygotowało piknik nawiązujący tematycznie do trylogii "Powrót do przyszłości" - mówi Katarzyna Przegiętka, kierownik Działu Naukowo-Dydaktycznego Młyna Wiedzy. - Postanowiliśmy przyjrzeć się obszarom życia, które podlegają ciągłym przemianom. Szczególną uwagę zwrócimy na materiały - materiały przyszłości, ale także na to jak na materiały patrzono w przeszłości. Komunikacja i język. Jak komunikowano się dawniej i jakie drogi komunikacji przewidujemy w przyszłości. Jak poruszano się dawniej i jak będziemy poruszali się w przyszłości. 

Nie zabraknie tematów związanych z żywnością i czasem. Elementem pokazowym na pikniku będzie pojazd, którym dr Emmett Brown i Marty Mc-Fly, podróżują w czasie - DeLorean DMC-12. Uczestnicy festiwalu będą mogli zanurzyć się w wirtualne światy dzięki okularom VR i zobaczyć pokaz "Czy błyskawica rozpędzi DeLoreana?"

Udział w pikniku przed budynkiem Centrum będzie bezpłatny. 

Poznaj dziką przyrodę i zanurz się w fantastyczny świat matematyki

Toruński Festiwal Nauki i Sztuki będzie jedną z ostatnich okazji do zwiedzenia dwóch czasowych wystaw w Młynie. Z początkiem maja centrum nauki opuszczą ekspozycje - "Wszystko...jest liczbą" oraz "Wildlife Photographer of The Year".

- Wystawa fotograficzna, poza możliwością podziwiania piękna przyrody, pozwala naszym zwiedzającym na zapoznanie się ze sprzętem, jakiego używają w swojej pracy najlepsi fotografowie przyrody na świecie - mówi Marcin Centkowski, rzecznik Młyna Wiedzy. - Na wystawie matematycznej goście Młyna mogą odkrywać zastosowanie matematyki w takich dziedzinach naszego życia jak muzyka, architektura, sztuka. W końcu wszystko... jest liczbą.

Wystawy będzie można zwiedzać do 6 maja.

To ja! Matematyka - nowa wystawa czasowa

Kilka dni póżniej Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy zaprosi na nową czasową ekspozycję, która przyjedzie do Torunia z pierwszego matematycznego centrum nauki na świecie "Mathematikum" w Giessen.

Na kolejną matematyczną wystawę składa się 20 interaktywnych eksponatów. 

- Nawiązują do zagadnień matematycznych związanych z pojęciem figur płaskich i brył - wyjaśnia Agnieszka Woźniak z Działu Naukowo-Dydaktycznego CNMW. - Wśród eksponatów znajdują się także stanowiska dotyczące statystyki czy kombinatoryki. Z ekspozycji mogą korzystać zwiedzający niezależnie od wieku. Dla najmłodszych przygotowane będą stanowiska z bańkami, puzzlami i rożnego typu matematycznymi łamigłówkami.

Ekspozycja będzie dostępna do połowy grudnia.

Informacje dotyczące propozycji jedynego centrum nauki w woj. kujawsko-pomorskim można znaleźć na stronie mlynwiedzy.org.pl.

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

 

 


młyn wiedzy, centrum nowoczesności, toruński festiwal nauki - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się