6°C rozproszone chmury

Nauka w wakacje? Z Młynem Wiedzy jak zawsze atrakcyjna

Wydarzenie, Nauka wakacje Młynem Wiedzy zawsze atrakcyjna - zdjęcie, fotografia

W lipcu i sierpniu w Młynie Wiedzy będą odbywały się wakacyjne warsztaty ekologiczne dla dzieci i młodzieży.

Rekrutacja na bezpłatne warsztaty już trwa. Takie przedsięwzięcie to z pewnością doskonała okazja, aby zwiększyć wiedzę dzieci i młodzieży z zakresu proekologicznych postaw i zachowań.

Warsztaty skierowane są do grup zorganizowanych obejmujących dzieci i młodzieży z Torunia oraz osoby przebywające na terenie naszego miasta. Głównym celem projektu jest zwiększenie świadomości ekologicznej społeczeństwa poprzez edukację, informację oraz popularyzację właściwych postaw człowieka wobec przyrody — wyjaśnia Marcin Centkowski, rzecznik Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy.

Warsztaty odbędą się w cztery poniedziałki lipca i jeden poniedziałek sierpnia. Tematy spotkań nie będą się powtarzały, co oznacza, że poruszonych zostanie pięć różnych zagadnień.

Jako pierwsze zaplanowano warsztaty „W moim ogródeczku". Dzięki nim uczestnicy (w wieku od 5 do 10 lat) nauczą się, czego rośliny potrzebują do życia i jak należy przygotować ziemię i rośliny. Wykonają recycklingowe doniczki z butelek PET. — Zaprezentujemy proekologiczne zachowania, które zmierzają do ograniczenia nadmiaru tworzyw sztucznych w naszym otoczeniu — mówi Marcin Centkowski.

W drugi poniedziałek lipca centrum nauki zaprasza na zajęcia „Woda pełna życia". Dzieci (w wieku od 7-12 lat) będą mogły spojrzeć na wodę w trzech różnych aspektach: rzeka i jej wykorzystanie do transportu, użytkowanie rzeki a stopień jej zanieczyszczenia oraz obserwacja organizmów żyjących w wodzie.

Następnie uczestnicy zajęć poszukają odpowiedzi na pytanie „czy energii może zabraknąć?" oraz „jak należy chronić glebę?". — Podczas zajęć będą przeprowadzane doświadczenia związane z badaniem pobranych próbek. Uczestnicy określą takie parametry jak pH, zawartość substancji organicznej, retencja wody i zdolność do podsiąkania. Będą również starali się wskazać metody ochrony gleby w mieście — wyjaśnia rzecznik centrum nauki. Oba warsztaty kierowane są do uczestników w wieku od 13 do 15 lat.

W sierpniu Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy zaprasza na warsztaty „Rośliny mojego podwórka". W trakcie terenowych warsztatów uczestnicy (w wieku od 10 do 15 lat) zdobędą wiedzę i umiejętności do założenia i prowadzenia własnego zielnika.

Udział w zajęciach mogą brać zorganizowane grupy (25-30 osób), które zgłoszą chęć uczestnictwa poprzez formularz na stronie Młyna Wiedzy. Rekrutacja na zajęcia trwa do końca czerwca br. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku


Nauka w wakacje? Z Młynem Wiedzy jak zawsze atrakcyjna komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się