Nauczyciele z toruńskiego liceum nagrali protest song! [WIDEO]

Portal ototorun.pl 11/04/2019 14:20

Nauczyciele i pracownicy oświaty z VIII Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu nagrali specjalny protest song.

W poniedziałek (8 kwietnia) w Toruniu i całej Polsce rozpoczął się zorganizowany przez Związek Nauczycielstwa Polskiego i Forum Związków Zawodowych strajk nauczycieli w szkołach. Biorą w nim też udział nauczyciele oświatowej Solidarności oraz niezrzeszeni w związkach. Według ZNP we wtorek w strajku uczestniczyło 74,29 proc. szkół i przedszkoli. Natomiast Ministerstwo Edukacji Narodowej w poniedziałek poinformowało, że protestuje 48,5 proc. szkół i placówek.

W Toruniu pierwszego dnia do protestu nie przystąpiły dwie szkoły - Szkoła Podstawowa nr 35 Zespół Szkół Inżynierii Środowiska oraz Przedszkole Miejskie nr 13, a w kolejnych dniach do tego grona dołączyły Przedszkole Miejskie nr 6 oraz Przedszkole Miejskie nr 15. W czwartek rozpoczął się już czwarty dzień strajku. Nauczyciele wciąż protestują i nie "świadczą usług" dla uczniów. Niektórzy z nich postanowili wykorzystać kreatywnie ten czas. Tak było np. w VIII Liceum Ogólnokształcącym w Toruniu, gdzie lider zespołu "Manchester", a jednocześnie nauczyciel języka angielskiego z Torunia Sławomir Załeński przerobił swój słynny przebój "Lubię Twoje włosy". Nowa wersja jego piosenki brzmi "My lubimy pracę w szkole". Muzyk zaśpiewał ją dzisiaj wraz z protestującymi nauczycielami z VIII liceum Ogólnokształcącego w Toruniu.

My lubimy pracę w szkole,

a nam radzą pójście w pole,

by hodować krowy w łaty,

i mieć prawo do dopłaty...

Piosenkę znajdziecie pod tytułem newsa.

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Reklama

strajk nauczycieli w toruniu, protest song - komentarze opinie

  • gość 2019-04-11 17:38:00

    Śpiewać każdy może, Trochę lepiej, lub trochę gorzej, Ale nie oto chodzi, Jak co komu wychodzi. Czasami człowiek musi, Inaczej się udusi,

  • Gość - niezalogowany 2019-04-11 18:19:26

    Zenada

  • gość 2019-04-11 18:20:47

    Broniarzowcy..............................................................................................PISZA nie tylko spiewaja„Koleżanki i koledzy nauczyciele szkół podstawowych, nie wymiękajcie, jeżeli egzaminy się odbędą. Mamy kolejną możliwość. My, nauczyciele szkół ponadgimnazjalnych, mamy klasyfikację i rady pedagogiczne klasyfikacyjne ostatnich klas liceów i techników. Jeżeli strajk będzie dalej trwał, nie będzie możliwości dokonania tego, a co za tym idzie młodzież nie będzie mogła przystąpić do matury. Jest to możliwy scenariusz, o czym rząd chyba nie myśli. Tak daleko nie sięga. Klasyfikacji nie dokonają emeryci czy nauczyciele z innych szkół. Pamiętajcie, że rady klasyfikacyjne w ostatnich klasach liceum muszą być do 16.04, a oceny trzeba wpisać do 12.04. Nie ma ocen i rad, nie ma matur. Rady klasyfikacyjnej z emerytów i łapanki nie zrobią ;). DO SKUTKU! Nie dajmy się!”.

  • gość 2019-04-11 18:43:20

    Brawo Toruń! Trzymajcie się :)

  • Matka polka - niezalogowany 2019-04-11 19:56:28

    Zero wypłaty za tą popeline co , robią pracuja po 16 godzina tygodniowo (niektórzy ) i wielce zmęczeni zamiencie się z ludźmi którzy pracują ciężko fizycznie po 12 h wtedy zobaczycie co to naprawdę jest praca i zarobione bardzo ciężko pieniądze , wakacje się marzą

  • gość 2019-04-11 20:50:40

    BRAWO !!!! CO ZA ŻENADA !!!! CO ZA PROPAGANDA !!!

  • Mario - niezalogowany 2019-04-11 21:03:46

    Kim oni są,żeby poniżać ludzi,rolników,którzy chodują świnie czy krowy,robią z tego pośmiewisko.Miałem do nauczycieli szacunek ale po takich występach uważam,że nie mają za grosz rozsądku,są wykorzystywani przez oPOzycje do swoich gierek POlitycznych,szkoda,że tego nie widzą

  • Gość emerytka nauczycielka - niezalogowany 2019-04-11 23:03:12

    Cudowne nagranie. Sama prawda. Tak trzymać i nie odpuszczać. 100% strajkującym nic nie zrobią. Nie bać się. W jedności siła.

  • gość 2019-04-11 23:41:32

    Z jaką sympatią wspominam nauczycieli uczących mnie w latach 80-tych i 90-tych, którzy wiele przeszli i doświadczyli w życiu. Np. p. Dulanowski z SP nr 3 i wielu innych. To co tu widzę i słyszę nie zasługuje jednak na komentarz...

  • Gość - niezalogowany 2019-04-11 23:48:21

    Też mi pokrzywdzeni bidusie, wczoraj przechodziłem przez teren szkoły podstawowej nr 3 i co widzę???? Wszystkie miejsca parkingowe pozajmowane, co drugi to z wyższej półki model. Ludzie dajcie spokój z tym śmiesznym strajkiem...

  • Nałuczytiel - niezalogowany 2019-04-12 01:07:23

    Co za poruta. Masakra. Wszystko przy tym strajku wychodzi na.jaw. Nasze dzieci uczy zakompleksiona socjalistyczna, choć nominalnie POwsko-liberalna grupa wzajemnej adoracji. Straciliście ostatnią okazję, żeby milczeć. Nie macie moralnego prawa wychowywać naszych dzieci. Z merytoryką - co do nauczania - nie jest lepiej. Tylko na robienie z siebie błaznówi to w oczach waszych uczniów was stać?! Żałosne. I do tego dzielicie społeczeństwo na zdrowe klasowa, czyli z wami, i niezdrowe, czyli z rolnikami. Gdyby nie rolnicy - i ich świnie i krowy - nie mielibyście co do gara włożyć! Trochę szacunku, elyto przyspawana do lepszego mniemania o sobie niż na to zasługujecie. Przy okazji jako rodzic twardo protestuję przeciwko wyrabianiu pensum zadawanymi lawinowo pracami domowymi, które jako rodzice musimy odrabiać z dziećmi (hello, my naprawdę pracujemy!). Równie stanowczo protestujemy jako rodzice przeciwko takiemu poziomowi nauczania w polskiej szkole, który wymaga od nas posyłania dzieci na słono płatne korepetycje, często udzielane przez samych nauczycieli.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-12 01:45:54

    Zaprawdę zabawne jest to że jednym argumentem takiej fanatycznie konserwatywnej i narodowej osoby w polsce jest argument mówiący że: oooo nie socjaliści jak śmiecie wychowywać nasze dzieci?! albo, niektórzy pracują ciężko fizycznie za mniej. Według mnie strajskują nie tylko osoby o zapleczu lewicowym zaś również inni. Co do zarobków to uważam że osoby wykształcone powinny zarabiać więcej od takich np. Robotników ze względu na wiedzę jaka muszą posiadać aby wykonywać swój zawód.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-12 07:58:59

    Teraz bierzecie licealistów na zakładników? Skandal!!! Strajkować to każdy by chciał A pracować nie ma komu, na wszystkich jak zwykle musi pracować sektor prywatny. Nauczyciele są totalnie odrealnieni. Nie wiedzą jak wygląda normalna praca.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-12 08:55:05

    Zamiast hejtować i obrzucać błotem nauczycieli radzę poszukać informacji w internecie i zastanowić się nad ich racjami.. https://www.wykop.pl/cdn/c3201142/comment_4KHgMkccs6TiFigLIntHZvRTj8iB5lwL.jpg mi. Ja poszukałam.Nauczyciel w Polsce pracuje 38 godz.tyg. w tym tzw.pensum czyli przy tablicy 14 godzin ZEGAROWYCH - 18 lekcyjnych.Porównywalnie w Europie godz.pracy 30- 40 godzin.tyg.w tym pensji 14 - 20 godzin.Wakacje w Europie -. Od 8 tyg w Niemczech , przez 9, 10 tyg. w innych krajach, do 12 tyg.w Portugalii.W czasie wakacji wielu nauczycieli wyjeżdża na kolonie i obozy z naszymi dziećmi.Oni reperują budżety domowe, a my mamy okazję odpocząć od naszych dzieci.My z mężem tak robiliśmy.Mieliśmy wtedy czas tylko dla siebie. Nie jestem, nigdy nie byłam i nigdy nie chciałam być nauczycielem.( Choć miałam taką możliwość).W 2009 roku obecna pani minister ,krytykując wtedy rządzących, mówiła o sposobie reformowania szkolnictwa w Finlandii , o reformie rozłożonej na lata , o wypompowaniu w edukację ogromnych pieniędzy - polecam filmik a internecie.Jak została ministrem zrobiła coś dokładnie odwrotnego. U nas niestety każdy następny rząd udowadnia poprzednikom , że nie mają racji i wywraca wszystko do góry nogami w ekspresowym tempie.Odbija się to na dzieciach, ich rodzicach , a przede wszystkim na nauczycielach.Nie dość, że mają ciągłe zmiany programowe, do których muszą się od nowa przygotowywać, to jeszcze obarcza się ich winą za wszystko.Jest takie chińskie przekleństwo " Obyś cudze dzieci uczył."Jestem całym sercem z nauczycielami.Walczą nie tylko o swoje wynagrodzenia, GODNOŚĆ, ale i o przyszłość polskiej szkoły i naszych dzieci i wnuków.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-12 08:58:28

    Oczywiście nie pensji tylko PENSUM w mojej wypowiedzi powyżej

  • Gość - niezalogowany 2019-04-12 08:58:53

    Oczywiście nie pensji tylko PENSUM w mojej wypowiedzi powyżej

  • Gość - niezalogowany 2019-04-12 08:59:12

    Oczywiście nie pensji tylko PENSUM w mojej wypowiedzi powyżej

  • Gość - niezalogowany 2019-04-12 08:59:33

    Oczywiście nie pensji tylko PENSUM w mojej wypowiedzi powyżej

  • Gość - niezalogowany 2019-04-12 11:43:39

    Negatywne wypowiedzi na tym forum pochodzą albo od pistrolli, albo od tych, co w szkole im nie szło. Kompleksy, kompleksy...

  • gość 2019-04-12 13:48:59

    Jak nauczanie dzieci idzie im tak samo jak śpiew to się nie dziwię że tylko tyle zarabiają.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-12 15:30:49

    XDDDDDDDDDDDDDDD

  • Xxxx - niezalogowany 2019-04-12 20:45:36

    Debile!!! DEBILE !! ZARABIACIE dobrze robicie to dla swojej dupy - nie dla dzieci ! Dzieci cierpią , nie chodzą do szkoły ciekawe jak to dzieciaki nadrobić będą musieli to chyba wojnę zrobię w szkole. To jest debilizm żeby dzieci cierpiały! Ktoś pomyślał o dzieciach biednych którzy jeden posiłek mają tylko na szkołach że nie które dzieci jak są w szkole odpoczywają od złych, pijanych , złych rodziców? Pielęgniarki strajkowaly nie odeszly od łóżek A wy co ? Debile! Teraz powinni strajkować pomoc medyczna ,sprzedawcy i reszta ciekawe kto was będzie szykował do zabiegów, gdzie zakupy zrobicie czy inne . Nie podoba się wam zawód to zmień lub kup sobie krowy czy świnie! Idź pracuj do biedronki może nauczyciel się wkonicu porządnej pracy . ! A nie tyle wolnego , wakacje , ferie , święta. Inni tyle mają wolnego co wy ?

  • gość 2019-04-12 20:52:30

    Ludzie, przecież oni nic nie śpiewają o rolnikach! Robią tylko aluzję do 500+ na krowy i 100+ na tucznika zapowiedzianego przez Kaczyńskiego oraz do tego, że rząd rozdaje pieniądze na prawo i lewo, a od lat wmawia ludziom, że nie stać go ani na podwyżki dla nauczycieli, wyposażenie szkół, zrobienie klas z mniejszą ilością uczniów, itd. Nie wyobrażam sobie nawet jak nadętym i pazernym egocentrykiem musi być rolnik, żeby dostrzec w tym jakąś obrazę względem siebie.

  • Gość - niezalogowany 2019-04-12 21:40:06

    Ja szedłem koło szkoły podstawowej numer 2 też same wypasione fury z rejestracjami CTR czyli wiocha uczy w mieście wstyd poniżenie nas rodziców i dzieci obyście nie dostali złamanego centa darmozjady brawo PiS do złodzieju z Po zwrócić się o podwyżki gdzie szarańczo byłaś wtedy ja też chcę roczny płaty urlop chorobowy

  • Gość - niezalogowany 2019-04-12 21:41:47

    To pokazuje jak można ogłupiać ludzi. Wyrazy współczucia...

  • Gość - niezalogowany 2019-04-17 22:05:28

    Taki "wysoki"poziom to tylko w śpiewaniu czy w nauczaniu też. Strach się bać.

Dodajesz jako: |