Nauczyciele z gminy Obrowo odwiedzili Macedonię [FOTO]

Szkoły i licea, Nauczyciele gminy Obrowo odwiedzili Macedonię [FOTO] - zdjęcie, fotografia
Portal ototorun.pl 30/05/2018 11:00

Przedstawiciele Szkoły Podstawowej w Łążynie II wzięli udział w międzynarodowej konferencji nauczycieli.

Nauczyciele z wielu europejskich krajów spotkali się na konferencji w miejscowości Lozovie w ramach programu Erasmus+. Oprócz Polaków udział w wydarzeniu wzięli także Rumuni, Bułgarzy, Włosi i Macedończycy. Konferencja poświęcona była najistotniejszym problemom wychowania i dydaktyki w Europie. W głównej mierze zajęto się multikulturowością i tolerancją w kontekście rozwoju edukacji.

Kilkunastu członków konferencji (w tym nauczyciele z Łążyna II) wygłosiło odczyty na temat zjawisk kultury, tradycji i obyczajów we współczesnej integrującej się Europie oraz zachodzących między nimi relacji. Zaprezentowano także wyniki najnowszych badań dotyczących problemów tolerancji dla odmiennych kultur.

Co ciekawe oprócz przedstawicieli lokalnych macedońskich władz, udział w konferencji wzięli także dziennikarze z rozgłośni radiowej ze stolicy kraju — Skopje, oraz attache kultury w ambasadzie Rumunii.

Referaty, prezentacje i publikacje dotyczące tolerancji i metod nauczania przedmiotów matematyczno-przyrodniczych, które zostały przygotowane przez nauczycieli SP Łążyn II, przedstawił w języku angielskim Daniel Motyka. W konferencyjnym zespole polskim byli również: dyrektor SP Łążyn II Hanna Affelt oraz dyrektor SP w Obrowie Artur Affelt. W październiku 2018 r. kolejni nauczyciele wraz z uczniami SP Łążyn II będą gościć w Bułgarii w miejscowości Hadżidimobo.

(Mateusz Srebniak)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Nauczyciele z gminy Obrowo odwiedzili Macedonię [FOTO] komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama