Narodowy Instytut Dziedzictwa wyróżnił Książnicę Kopernikańską za grę mobilną

Kujawsko-Pomorskie, Narodowy Instytut Dziedzictwa wyróżnił Książnicę Kopernikańską mobilną - zdjęcie, fotografia
Portal ototorun.pl 25/11/2019 14:11

Marszałkowska Wojewódzka Biblioteka Publiczna – Książnica Kopernikańska w Toruniu jest jedną z pięciu kujawsko-pomorskich instytucji kultury wyróżnionych przez Narodowy Instytut Dziedzictwa za najciekawsze wydarzenia podczas tegorocznych 27. Europejskich Dni Dziedzictwa. Otrzymała nagrodę za grę mobilną Modern(izm) Talking.

Spotkania, warsztaty, inscenizacje, spacery, konkursy, wycieczki i zabawy – to tylko niektóre z wydarzeń, które odbyły się w ramach tegorocznych Europejskich Dni Dziedzictwa. Przez dwa weekendy września we wszystkich województwach można było wziąć udział w około tysiącu wydarzeń kulturalno-edukacyjnych. W 27. edycję EDD zaangażowanych było prawie czterysta miejscowości!

Torunianie zostali zaproszeni do udziału w mobilnej grze miejskiej Modern(izm) Talking. Architektoniczni łowcy przygód musieli znaleźć 10 pereł toruńskiego modernizmu. W poszukiwaniach pomagała im specjalna aplikacja na smartfony. Grę dofinansowano z budżetu samorządu województwa kujawsko-pomorskiego.

Wyróżnienie za zaangażowanie, kreatywność i pomysłowość w imieniu toruńskiej biblioteki odebrała podczas gali, która odbyła się 19 listopada w Warszawie dyrektor Danetta Ryszkowka-Mirowska. Towarzyszyły jej organizatorki gry - Beata Antczak-Sabala i Katarzyna Rapior-Murawska.

Pozostałe kujawsko-pomorskie instytucje kultury, docenione przez Narodowy Instytut Dziedzictwa to Muzeum im. ks. dr. Władysława Łęgi w Grudziądzu, Wąbrzeski Dom Kultury, Muzeum im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu oraz Dom Kultury w Górsku.

fot. Paweł Kobek/NID

Partnerem modułu jest Województwo Kujawsko-Pomorskie.

Narodowy Instytut Dziedzictwa wyróżnił Książnicę Kopernikańską za grę mobilną komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama