12°C bezchmurnie

Napijemy się legalnie piwa na Bulwarze Filadelfijskim? Jest odpowiedź urzędników!

Partie Polityczne, Napijemy legalnie Bulwarze Filadelfijskim odpowiedź urzędników! - zdjęcie, fotografia

Na początku lutego Młodzi Nowocześni z Torunia złożyli pismo do Prezydenta Miasta w sprawie legalnego piwa na Bulwarze Filadelfijskim. Wczoraj (8 marca) poznaliśmy odpowiedź toruńskich urzędników.

Przypomnijmy, że 2 lutego podczas specjalnej konferencji prasowej na Bulwarze Filadelfijskim przy pomoście w miejscu średniowiecznej przeprawy przez Wisłę młodzi Nowocześni przedstawili wniosek, który wysłali do prezydenta Michała Zaleskiego.

- Wychodzimy z taką inicjatywą, bo niedawno weszła w życie nowelizacja ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi - mówił dla portalu Oto Toruń Piotr Oliński. Pomysł zaczerpnąłem z Wrocławia, gdzie mój znajomy, który jest koordynatorem Młodych Nowoczesnych na Dolnośląskie, złożył taki wniosek w odniesieniu do Wyspy Słodowej. Widzimy, że w Toruniu na Bulwarze Filadelfijskim alkohol jest często konsumowany, dlatego wychodzimy z takim pomysłem. Nie udawajmy, że picie alkoholu na Bulwarze Filadelfijskim nie istnieje i po prostu unormujmy tę sytuację.

Oliński oraz jego koledzy czekali na odpowiedź nieco ponad miesiąc. Wczoraj (8 marca) młodzi politycy dostali pismo od przewodniczącego Rady Miasta Marcina Czyżniewskiego. Rajca Czasu Gospodarzy pisze w nim, że przy Bulwarze Filadelfijskim funkcjonują sezonowe ogródki oraz przycumowane barki, gdzie można wypić napoje alkoholowe. Ponadto samorządowcy są zobowiązani do działań zmierzających do ograniczenia spożycia napojów alkoholowych. Podobne stanowisko wyraził prezydent Zaleski. Dlatego wszystko wskazuje, że w najbliższym czasie nie napijemy się piwa na Bulwarach. 

Z taką decyzją nie zgadzają się oczywiście Młodzi Nowocześni. 

- Toruński samorząd, choć otrzymał możliwość bycia bardziej przyjaznym dla swoich mieszkańców, nie zdecydował się z niej skorzystać. Stoimy na stanowisku, iż edukacja jest znacznie skuteczniejszą metodą przeciwdziałania alkoholizmowi, niż opresyjność, co potwierdzają przykłady państw zachodnich - tłumaczy Oliński.

Młodzieżówka partii Katarzyny Lubnauer już zapowiedziała, że nie zamierza odpuścić tego tematu i będzie walczyć dalej o legalne piwo na Bulwarze Filadelfijskim. 

(Filip Sobczak)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku 


Napijemy się legalnie piwa na Bulwarze Filadelfijskim? Jest odpowiedź urzędników! komentarze opinie

  • gość 2018-03-09 15:34:25

    Nie widzę potrzeby picia na bulwarze przez meneli z nowoczesnej, kulturalny człowiek napije się w ogródku sezonowym. Ich widać na to nie stać.

  • gość 2018-03-09 16:22:21

    A sikać będziemy na uboczu!!!

  • gość 2018-03-29 16:37:21

    A ja tam sobie na spokojnie pije najlepsza Perle w swoim ogrodeczku

Dodajesz jako: Zaloguj się