12°C bezchmurnie

Napad na bank w Toruniu! [FOTO, WIDEO]

  • Fotka nr 0 z 4
  • Fotka nr 1 z 4
  • Fotka nr 2 z 4
  • Fotka nr 3 z 4

Zamaskowany mężczyzna wtargnął do banku i zażądał wydania pieniędzy.

Do tego zdarzenia doszło w minioną środę ok. godz. 17 w placówce bankowej przy ul. Łyskowskiego na toruńskim Rubinkowie. Zamaskowany mężczyzna posługując się przedmiotem przypominającym broń zażądał od kasjerki wydania pieniędzy. Ta w obawie o swoje życie uczyniła to. Następnie mężczyzna uciekł.

- Dyżurni po uzyskaniu takiej informacji natychmiast podali komunikaty do wszystkich patroli - mówi Wioletta Dąbrowska, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Toruniu. - Następnie kolejno podawali wszystkie informacje, które do nich spływały o drodze ucieczki sprawcy. Policjanci sprawdzali ulicę po ulicy w poszukiwaniu osoby o podanym rysopisie.

Po kilkunastu minutach od zgłoszenia funkcjonariusze z Rubinkowa przejeżdżający obok pobliskiego terenu leśnego dostrzegli mężczyznę rysopisem przypominającego opisanego przez zgłaszającą sprawcę napadu. W ręku trzymał torbę. Na widok mundurowych zaczął uciekać. Bezskutecznie. Szybko został schwytany przez policjantów. 

Okazało się, że to 36-letni mieszkaniec Kowalewa Pomorskiego.

- Śledczy sprawdzili pieniądze, które zostały zabezpieczone w posiadanej przez zatrzymanego torbie, kwota był tożsama ze skradzioną w placówce bankowej - dodaje Wioleta Dąbrowska z KMP Toruń.

Jeżeli potwierdzą się wszystkie przypuszczenia śledczych może mu grozić do 15 lat więzienia. W przeszłości mężczyzna był już karany. Siedział w więzieniu za  pobicia, uszkodzenia ciała oraz kradzieże.

fot. KMP Toruń

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku 


napad na bank, toruń, napad, placówka bankowa - komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2018-03-11 11:54:33

    Pracownica banku ....wielki szacunek ! Min.dzięki niej udało się tak szybko ująć rabusia....A swiadkowie zdarzenia. ...wielki, wielki minus !!!!

Dodajesz jako: Zaloguj się