9°C lekkie zachmurzenie

Najważniejsi politycy na urodzinach rozgłośni o. Tadeusza Rydzyka! [FOTO]

Zobacz, kto przyjechał na urodziny Radia Maryja, które wczoraj odbyły się w Arenie Toruń.

Słuchacze Radia Maryja nie zawiedli. Arena-Toruń pękała w szwach - była zapełniona do ostatniego miejsca.

A kto siedział w pierwszym rzędzie? Oczywiście, najważniejsi politycy w kraju. Wśród nich m.in. minister obrony narodowej Antoni Macierewicz, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro, minister środowiska Jan Szyszko czy szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Beata Kempa

Wśród gości był także poseł PiS Stanisław Piotrowicz, przewodniczący Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka, który w ostatnim czasie jest jedną z twarzy planowanej reformy polskiego sądownictwa.

Na urodzinach zabrakło prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. Jednak list w jego imieniu odczytał Mariusz Błaszczak. 

- Opatrzność postawiła na drodze naszego życia ojca Tadeusza Rydzyka - napisał były premier.

Z kolei list od premier Beaty Szydło odczytała Beata Kempa: - Ta rozgłośnia łączy, jak żadne inne medium, Polaków na całym świecie.

Do zgromadzonych gości przemawiał też prezydent Torunia Michał Zaleski.

Mszy św. przewodniczył biskup ordynariusz diecezji włocławskiej ks. bp Wiesław Mering.  Gościem wydarzenia był też dr hab. Wiesław Śmigiel, nowo mianowany przez papieża biskup toruński.

I jeszcze kartka z historii. Radio Maryja zostało założone 8 grudnia 1991 r. przez m.in. o. Tadeusza Rydzyka, nadaje program skierowany do katolików w Polsce i na świecie. 

fot. Małgorzata Litwin/torun.pl

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku


tadeusz rydzyk, toruń, radio maryja, urodziny radia maryja - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się