Najlepsi toruńscy artyści wystąpią na scenie letniej przy Wiśle

Komunikaty, Najlepsi toruńscy artyści wystąpią scenie letniej Wiśle - zdjęcie, fotografia
Filip Sobczak 05/08/2019 13:12

Już w najbliższą niedzielę (11 sierpnia) na Bulwarze Filadelfijskim odbędzie się tradycyjny koncert "Toruńskie Gwiazdy". W trakcie wydarzenia poznamy najciekawszych i najlepszych toruńskich artystów.

"Toruńskie Gwiazdy" to już tradycyjny koncert w naszym mieście. Wydarzenie, które wymyślił dziennikarz Radia GRA Mariusz Składanowski co roku organizowane jest na scenie letniej na Bulwarze Filadelfijskim. Nie inaczej będzie tym razem. Najbliższa - 14 - edycja odbędzie się już w najbliższą niedzielę (11 sierpnia).

– W ciągu minionych 13. edycji plebiscytu Radia Gra, Urzędu Miasta Torunia i Toruńskiej Agendy Kulturalnej uważnie śledziliśmy rozwój toruńskiej sceny muzycznej, podziwialiśmy spektakularne debiuty, wzloty lokalnych gwiazd i ich przełomowe płyty. Nasza scena okrzepła, ciągle jednak potrafi zaskakiwać i tworzyć ogólnopolskie marki – mówi pomysłodawca Mariusz Składanowski.

W trakcie imprezy poznamy zwycięzców w czterech kategoriach - "TORUŃSKIE GWIAZDY 2019 - NADZIEJA", "TORUŃSKIE GWIAZDY 2019 - DJ", "TORUŃSKIE GWIAZDY 2019 - PŁYTA" oraz "TORUŃSKIE GWIAZDY 2019 - WYKONAWCA". Kandydatów do tych nagród wyłoniła specjalna kapituła, a zwycięzców wybrali słuchacze „Radia GRA” za pośrednictwem strony internetowej toruńskiej rozgłośni.

Ogłoszenie wyników nastąpi jednak - tak jak wcześniej wspomnieliśmy - w trakcie koncertu. Warto więc w najbliższą niedzielę o 18:00 wybrać się na toruński Bulwar Filadelfijski. Na scenie pojawią się wszyscy nominowani. – Wystąpią między innymi mieszkająca od kilku lat w Toruniu nowozelandzka artystka Jordan Reyne z intrygującą mieszanką klimatów gotycko-celtycko-folkowych, nominowana w kategoriach płyta i wykonawca roku oraz niezwykle utalentowani panowie z zespołu Nietrzask, których niebanalne opowieści o Toruniu zaintrygowały nawet organizatorów trasy Męskie Granie. Jeżeli nie udało wam się ich zobaczyć na festiwalu w Gdyni, nadrobicie to w ich rodzinnym Toruniu – zachęca Mariusz Składanowski.

Gwiazdą wieczoru będzie ceniony duet Rebeka, który wydał w tym roku doskonałą płytę „Post Dreams” z popularnym singlem „Fale”. Początek w niedzielę (11 sierpnia) o 18:00 na scenie letniej przy Wiśle.

(Filip Sobczak)

fot. Lech Kamiński/UMT

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

toruńskie gwiazdy, scena letnia przy wiśle, toruński artyści - komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama