14°C bezchmurnie

Najazd kibiców Elany na posesję fana żużla? Klub wydał oświadczenie

Sprawy kryminalne, Najazd kibiców Elany na posesję fana żużla? Klub wydał oświadczenie.

Nie milkną echa po informacji, iż kibice Elany Toruń mieli najechać na posesję fana klubu żużlowego. Właściciele Elany wydali w tej sprawie specjalne oświadczenie.

Przypomnijmy, że 27 stycznia całą sprawę opisał profil na Facebook'u "Apator Toruń". Wstrzymaliśmy się z publikacją na ten temat, bo nie byliśmy w stanie zweryfikować tej informacji. 

Jednak już dziś wiemy, że postępowanie w tej sprawie prowadzi toruńska policja. Funkcjonariusze mieli zostać poinformowani przez rodziców kibica toruńskiego klubu żużlowego.

- Prowadzimy postępowanie w tej sprawie pod kątem naruszenia miru domowego i gróźb karalnych - informuje Wioletta Dąbrowska, rzecznik prasowy toruńskiej policji.

Kibice toruńskiego klubu żużlowego twierdzą, że 23 fanów Elany Toruń najechało na posesję ich przyjaciela. Mieli mieć ze sobą pałki, maczety i siekiery. Ponadto w wyniku całego zajścia ucierpiał pies, którego trzeba było uśpić.

W naszej informacji, która została opublikowana w sobotę (3 lutego) stawialiśmy pytania - Czy sprawa opisywana przez "Młody Apator" miała rzeczywiście miejsce? Czy kibice toruńskiego klubu żużlowego mogą czuć się bezpiecznie w naszym mieście?

Na razie odpowiedzi nie znamy, a sprawą zajmują się toruńscy policjanci. W międzyczasie specjalne oświadczenie w sprawie rzekomego najazdu kibiców Elany na posesję fana żużla wydali właściciele Elany Toruń.

Klub informuje, że potępia takie zachowania i odcina się od tego typu działań. Ponadto podkreśla, że „niezrozumiałym jest przywoływanie i łączenie z zaistniałą sytuacją Elany Toruń”. 

"W nawiązaniu do publikacji na portalach www.nowosci.com.pl oraz www.ddtorun.pl artykułów dotyczących działalności przestępczej, w których autorzy publikacji łączą te zdarzenia z kibicami Elany Toruń, Toruński Klub Piłkarski ELANA S.A. oświadcza, iż w pełni potępia tego typu zachowania i w całości odcina się o tego typu działań osób prywatnych. Zaznaczyć należy, że obecnie sprawę bada toruńska Policja, która nie udziela informacji na temat zajścia, a jedynie, jak poinformowała Wioletta Dąbrowska z toruńskiej policji, „Postępowanie w tej sprawie prowadzone jest pod kątem naruszenia miru domowego i gróźb karalnych”.

Niezrozumiałym zatem jest przywoływanie i łączenie z zaistniałą sytuacją Elany Toruń. Zarówno w publikacji pt. „Brutalny napad kiboli Elany Toruń [FOTOSTORY]” (www.nowosci.com.pl), jak również  w publikacji pt. „Policja zabrała głos w sprawie wtargnięcia do mieszkania kibica Apatora!” (www.ddtorun.pl) autorzy nad wyraz łatwo łączą nazwę Klubu z zajściem jakie miało mieć miejsce w dniu 24 stycznia 2018 r. Takie działania szkodzą dobremu imieniu Toruńskiego Klubu Piłkarskiego ELANA S.A., a także niweczą wysiłek piłkarzy i działaczy oraz zaangażowanie kibiców Elany Toruń w budowaniu jakości, tożsamości i popularności toruńskiej piłki nożnej. Ponadto wiązanie nazw toruńskich klubów z działalnością przestępczą, jest wysoce niepoprawne i szkodzi całemu toruńskiemu środowisku sportowemu.

Nadmienić należy również, że Toruński Klub Piłkarski ELANA S.A. oraz kibice Elany Toruń od lat włączają się w różnego rodzaju akcje charytatywne i społeczne. Jednocześnie podtrzymujemy wspieranie działań zmierzających do minimalizowania przejawów antagonistycznych zachowań w toruńskim sporcie oraz działań w celu wyeliminowania patologii ze sportowych aren."

(PC)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku


Najazd kibiców Elany na posesję fana żużla? Klub wydał oświadczenie komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2018-02-05 14:41:10

    Cwelana! ! !

  • gość 2018-02-11 19:52:14

    23 na jednego-wielka elana

Dodajesz jako: Zaloguj się