Nad podtoruńskim jeziorem powstanie kino plenerowe!?

Ciekawostki, podtoruńskim jeziorem powstanie plenerowe! - zdjęcie, fotografia
Arkadiusz Kobyliński 02/10/2019 10:28

Do piątku (4 października) można głosować w budżecie obywatelskim powiatu toruńskiego w 2020 roku. Mieszkańcy zdecydują, jakie pomysły zostaną zrealizowane w ich miejscu zamieszkania.

Na realizację ostatecznie wybranych projektów przeznaczono łącznie 250 tys. zł. W puli lokalnej zarezerwowano 120 tys. zł, które podzielono proporcjonalnie do liczby ludności między miasto Chełmża oraz 8 gmin powiatu. Koszt jednego projektu nie może przekraczać 10 tys. zł. Natomiast w puli powiatowej znalazło się 130 tys., gdzie maksymalna wartość zadania wynosi 20 tys. zł.

Propozycję przedsięwzięcia, które miałoby być zrealizowane z budżetu obywatelskiego mógł złożyć każdy mieszkaniec powiatu. Ciekawą inicjatywę zaproponowała jedna z mieszkanek gminy Lubicz. Kobieta wpadła na pomysł organizacji Qulturoweekendów. Projekt spotkał się z dużą sympatią mieszkańców i znalazł się wśród dwudziestu wybranych do głosowania. 

Projekt obejmuje organizację trzech wydarzeń: dwóch spotkań, w ramach których na scenie zaprezentuje się teatr “Afisz” z Torunia oraz projekcję seansów w kinie plenerowym. Szczególnie ostatni z pomysłów byłby ciekawą i niecodzienną atrakcją. Filmy miałyby być wyświetlane nad jeziorem w Józefowie. 

W tym roku władze gminy Lubicz podjęły decyzję o utworzeniu w tym miejscu bezpiecznego i bezpłatnego miejsca do kąpieli dla mieszkańców. W związku z dużym zainteresowaniem zamierzają ten projekt kontynuować. Kino plenerowe byłoby wyjątkowym dodatkiem do funkcjonowania “kąpieliska”. Dlatego pomysł spotkał się również z zainteresowaniem urzędników. - Projekt wzbogaciłby ofertę naszego gminnego „kąpieliska” w Józefowie. Doceniamy więc inicjatywę naszej mieszkanki i popieramy pomysł „Qulturoweekendów”, zachęcając mieszkańców gminy do głosowania na kino letnie, a także na jeden, bo na więcej nie można, z wybranych projektów z puli gminnej - mówi Kamila Mróz z Urzędu Gminy Lubicz. 

Do wyboru są: spływ kajakowy zakątkami Gminy Lubicz, budowa placu zabaw w Gronowie, doposażenie placu zabaw w Młyńcu Drugim oraz Trybikowe spotkania przy rękodziele.(łącznie można oddać dwa głosy - jeden na projekt z puli powiatowej i jeden na projekty z puli lokalnej). Głosowanie trwa do 4 października. Poparcie dla projektu można wyrazić, oddając głos w Starostwie Powiatowym w Toruniu lub wysyłając kartę do głosowania na adres: Starostwo Powiatowe w Toruniu, ul. Towarowa 4-6, 87-100 Toruń – decyduje data stempla pocztowego (do 4 października).

(Arkadiusz Kobyliński)

fot. Materiały prasowe

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

gmina lubicz, kino, jezioro, józefowo, atrakcje, budżet obywatelski - komentarze opinie

 • gość 2019-10-02 11:51:14

  Kino?! Nad jeziorem?! Co wy jaja sobie robicie?! DROGI!!!! Do roboty! Niech ta rzecznik napisze co z tym planem budowy dróg co pokazywał wójt??? Co chwila temat zastępczy: młyny, rajdy rowerowe, wójna ze starym wójtem. Kurwa mać - co za nieudacznicy!

 • gość 2019-10-02 11:52:48

  Ups, sorki - wypsło mi sie słówko. usuńcie je redaktorze.

 • gość 2019-10-04 07:29:31

  A dlaczego usunąć?Jak prawdę piszesz? jestem wściekły - projektują rzekomo drogi, jakiś trol w gminie mi mówi, że nie mam się martwić, bo ten wójt się weźmie. No to czekam od tego momentu już piąty miesiąc i nawet projektowania nie zaczęli.

 • gość 2019-10-05 15:49:55

  Powtarzam z uporem maniaka i będę powtarzała - Nicewicz może nie jest klasy starego wójta, ale ma odwagę rozp... stare, chore układy. To fajny chłopak, z pomysłami na te czasy. Niestety trzeba też powiedzieć, że otoczył się nieciekawymi ludźmi. Wiem co mówię, bo znam tych panów.

 • gość 2019-10-06 13:05:56

  Desant z Włocławka, jakby u nas nie było zdolnych ludzi.

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama