19°C bezchmurnie

Na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika rozpoczął się nowy rok akademicki [FOTO]

We wtorek (2 października) inauguracja odbyła się inauguracja roku akademickiego 2018/2019 na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Inauguracja nowego roku akademickiego na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu odbyła się we wtorek 2 października 2018 r. o godz. 11:00 w Auli UMK przy ul. Gagarina 11. Podczas uroczystości szczególnym wyróżnieniem UMK Convallaria Copernicana został uhonorowany prof. dr hab. Daniel Simson z Wydziału Matematyki i Informatyki UMK. W ceremonii wziął udział Wiceminister Nauki i Szkolnictwa Wyższego dr Piotr Dardziński.

Wcześniej, przed uroczystością (o godz. 10:15) Rektor i członkowie Senatu UMK tradycyjnie złożyli kwiaty pod pomnikiem Mikołaja Kopernika na Rynku Staromiejskim. W programie inauguracji znalazły się m.in. wystąpienie JM Rektora UMK prof. dr. hab. Andrzeja Tretyna oraz wręczenie nagród i wyróżnień. Wykład inauguracyjny pt. „Dawne i współczesne oblicze medycyny weterynaryjnej” wygłosił dyrektor Międzyuczelnianego Centrum Medycyny Weterynaryjnej prof. dr hab. Jędrzej M. Jaśkowski.

Ważnym momentem inauguracji była również immatrykulacja studentów I roku - w imieniu koleżanek i kolegów ślubowanie na ręce Rektora złożyli przedstawiciele wydziałów, którzy uzyskali najlepsze wyniki podczas postępowania rekrutacyjnego. Po raz pierwszy byli wśród nich także studenci zagraniczni UMK.

W czwartek 11 października 2018 r. o godz. 19:00 w Kościele Akademickim oo. Jezuitów zostanie odprawiona Msza święta w intencji roku akademickiego 2018/2019 na UMK.

(UMK)

fot. Szymon Zdziebło/Tarantoga.pl

Partnerem modułu jest Województwo Kujawsko-Pomorskie.


Na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika rozpoczął się nowy rok akademicki [FOTO] komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się