6°C bezchmurnie

Na UMK powstaną gry mobilne i wieloplatformowe. Projekty już zostały nagrodzone

Uczelnie wyższe, powstaną mobilne wieloplatformowe Projekty zostały nagrodzone - zdjęcie, fotografia

Już niedługo toruńskie studentki wraz z przedstawicielem firmy Vivid Games stworzą dwie gry mobilne i wieloplatformowe.

Uniwersytet Mikołaja Kopernika chwali się swoimi studentkami, które zostały wyróżnione w konkursie zorganizowanym przez firmę Vivid Games oraz Wydział Sztuk Pięknych UMK i Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UMK. 

Uczestnicy musieli przygotować koncepcję gry na urządzenia mobilne lub gry wieloplatformowej wraz z propozycją jej opracowania plastycznego. Najlepsze okazały się projekty: 

- Roksany Sadowskiej i Patrycji Parzych „Speedrun” -  jest to projekt gry na urządzenia mobilne, której bohaterem jest mrówka, uciekająca przed pożarem lasu do podziemnego schronu. Gracz steruje owadem, który powoli opada, trzymając się listka pełniącego funkcję spadochronu, począwszy od koron drzew, poprzez wysokie krzewy, trawę, korzenie, kopalnię, a skończywszy na jaskini.

- Martyny Łazarz i Weroniki Kułakowskiej „Schrupaszcza” - głównym bohaterem gry jest owadożerna roślina, wokół której latają i chodzą różne owady. Roślina porusza się, wyginając łodygę na boki, w celu zjedzenia otaczających ją insektów. Celem gry jest zdobycie jak największej liczby punktów poprzez łapanie odpowiednich insektów

- Beaty Kozłowskiej i Pauliny Falszewskiej „ Cherry on the top” - top platformowa gra 2D. Postacią, którą porusza gracz, jest wisienka. Cukiernik, który przyrządzał piętrowe ciasto, oddzielił ją od jej brata, który stał się tytułową „wisienką na torcie”. Zadaniem gracza jest przedostanie się przez warstwy na szczyt tortu po to, by powrócić do brata wisienki i wspólnie uciec od nadciągającego niebezpieczeństwa, którym jest topnienie warstw tortu, spowodowane przez płonące świeczki.

- Aliny Śmietany „Fiubździu” - gra rozgrywa się w organizmie człowieka. Poszczególne plansze obrazują funkcje różnych części mózgu, w humorystyczny sposób wyjaśniając jego działanie, przy pomocy zręcznościowych minigier. Każda z nich utrzymana jest w innej stylistyce. Przejście poszczególnych etapów nagradzane jest rysunkami, które na koniec utworzą surrealistyczną historię.

Projekty powstały w ramach zajęć „Multimedia” w Zakładzie Plastyki Intermedialnej na WSzP pod opieką dr Doroty Chilińskiej i dr. Tomasza Wlaźlaka. UMK informuje, że dwa z czterech projektów zostaną zrealizowane w ramach pracowni zespołowej w sekcji „Tworzenie gier” na II stopniu kierunku informatyka stosowana na WFAiIS. Zajęcia poprowadzi przedstawiciel Vivid Games.

(Filip Sobczak)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku


Na UMK powstaną gry mobilne i wieloplatformowe. Projekty już zostały nagrodzone komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się