Na Kościuszki pomogą Wam spełnić egzotyczne marzenia

Ciekawostki, Kościuszki pomogą spełnić egzotyczne marzenia - zdjęcie, fotografia
Materiał partnera 12/10/2019 08:00

Sezon na podróże do egzotycznych krajów niebawem się rozpocznie. Okres od listopada do marca to najlepszy czas na spełnienie marzeń o wyprawie na drugi koniec świata.

Gdy w Polsce temperatura spada poniżej 15 stopni, dni są coraz krótsze, a słońca coraz mniej, marzymy o wyjeździe do ciepłych krajów. Tylko dokąd lecieć, by mieć gwarancję słonecznej pogody?

Od grudnia do marca na Karaibach panuje spokojna, przyjemna aura. Nie ma długich, ulewnych deszczy czy silnych wiatrów. W skład archipelagu wchodzą tysiące wysp. Do najpopularniejszych należy Dominikana oraz Kuba.

Co zobaczyć na Dominikanie, oprócz bajkowych, piaszczystych plaż? Warta odwiedzenia jest stolica wyspy, Santo Domingo, w której można zwiedzać jaskinie Tres Ojos. Niezapomnianym przeżyciem będzie na pewno wycieczka na wyspę Bacardi oraz półwysep Samana. Podczas podróży katamaranem można obserwować humbaki na wolności. Na Samanie znajduje się malowniczy wodospad Salto El Limon. Niektórzy decydują się dotrzeć do niego konno, przez dziewiczą dżunglę. Podczas pobytu na Dominikanie turyści chętnie decydują się na spróbowanie swoich sił w nurkowaniu. Ci nieco bardziej zachowawczy wybierają rejsy łodziami z przeszklonym dnem.

Z kolei na Kubie, w przerwie między opalaniem a kąpielą w czystym i ciepłym morzu, warto wybrać się do Hawany, która jest miastem skrajności. Znajdują się tam zarówno nowoczesne dzielnice, z wieloma klubami, jak i uliczki, w których czas się zatrzymał. Kuba kojarzy nam się także z cygarami. W miejscowości Viñales można zobaczyć, jak powstają.

Nie tylko Karaiby warto odwiedzić zimą. Okres od listopada do kwietnia to dobry czas na podróż do Tajlandii. Pora deszczowa trwa w tym kraju od czerwca do października, czyli wtedy, gdy w Polsce jest lato. A zatem gdy do naszego kraju przychodzi zima i pada śnieg, w Tajlandii czeka na nas wspaniała, słoneczna pogoda. Co warto robić w Tajlandii? To kraj, w którym aż roi się od atrakcji. Będąc w Tajlandii, trzeba koniecznie spróbować tamtejszych specjałów takich jak makaron pad thai czy zupka z mleczkiem kokosowym tom kha gai. Polecamy również wybrać się na tradycyjny masaż tajski, a także… odwiedzić tamtejsze lumpeksy, które podobno nie mają sobie równych. Można w nich dorwać prawdziwe perełki. A jeśli ktoś nie należy do wielbicieli mody, za to kocha kino, na pewno z wielką chęcią zobaczy słynny most na rzece Kwai.

Zima to najlepszy czas na egzotyczną wycieczkę. Warto w końcu spełnić swoje marzenie i odpocząć na jednej z rajskich wysp. W wyborze najlepszej wycieczki pomogą Wam pracownicy Biura Podróży Coco Tours. 

O szczegóły możecie zapytać pod numerami telefonów: 792 010 515, 730 244 730, 609 600 528, 793 110 515

Agencja turystyczna Coco Tours

Kościuszki 71 (10:00-18:00)

792 010 515
793 110 515

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Na Kościuszki pomogą Wam spełnić egzotyczne marzenia komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama