21°C bezchmurnie

MZK planuje kolejne duże zakupy!

Komunikacja miejska, planuje kolejne duże zakupy! - zdjęcie, fotografia

Dobra informacja dla pasażerów Miejskiego Zakładu Komunikacji w Toruniu.

Będą kolejne nowe tramwaje niskopodłogowe. MZK w Toruniu na przełomie 2018 i 2019 roku planuje ogłosić przetarg. Ten miejski przewoźnik zamierza kupić pięć pięcioczłonowych niskopodłogowych tramwajów. Jak na razie trwa analiza dotycząca tego, czy pojazdy zwiększą stan spółki, czy też przede wszystkim zostaną wykorzystane do zastąpienia istniejących starszych pojazdów.

Ta inwestycja ma związek z planowaną rozbudową sieci tramwajowej na os. JAR na północy miasta, gdzie dodatkowo ma powstać nowe zaplecze dla tramwajów. Obecnie opracowywana jest wstępna dokumentacja projektowa zagospodarowania terenu.

Trójczłonowy tramwaj Swing w pobliżu zajezdni tramwajowej

Przypomnijmy, w 2014 roku na tory po raz pierwszy wyjechał nowy Swing wyprodukowany przez bydgoską Pesę. Zakup 12 tramwajów niskopodłogowych (6 trójczłonowych i 6 pięcioczłonowych) został współfinansowany ze środków unijnych w ramach projektu BiT-City. W 2015 roku MZK w Toruniu wzbogacił się o 5 dwukierunkowych tramwajów.

(TUB)

fot. torun.pl

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku


mzk, toruń, mzk w toruniu - komentarze opinie

  • gość 2018-08-09 18:14:49

    Czy przetarg będzie dotyczył nowych czy używanych pojazdów?

  • kke - niezalogowany 2018-08-10 11:29:37

    gość - raczej nowych, skoro mają być niskopodłogowe i pięcioczłonowe, czyli takie jak obecne Swingi. I mam nadzieje, że kolejne Pesy do nas zawitają.

  • Gaga85 - niezalogowany 2018-09-05 06:53:53

    Gdzie są te Nowe autobusy co tak głośno było?? ja ich nie widzę!!!!

Dodajesz jako: Zaloguj się