Moder(nizm) Talking. Miejska gra mobilna

WRZ 07
Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego godz: 12:00

Znajdź 10 pereł toruńskiego modernizmu i wygraj atrakcyjne nagrody! W sobotę, 7 września, zapraszamy do udziału w grze miejskiej "Modern(izm) Talking".

Na architektonicznych łowców przygód czekamy o godz. 12 przed wejściem do urzędu marszałkowskiego (Plac Teatralny 2). Koniecznie weź ze sobą smartfon - przyda się, bo "Modern(izm) Talking" to gra baaardzo mobilna.

Jest połowa XIV wieku. Joahann, młody architekt z Chełmna, stara się o pracę w Toruniu. W hanzeatyckim mieście sporo się buduje i chłopak wierzy, że tutaj docenią jego pracowitość. Jednak chęć do pracy to jedno, a umiejętności - drugie. Joahann nie jest ich pewien. Przed wyruszeniem do Torunia udaje się do wiedźmy Ciechosławy. Liczy, że czarownica znajdzie magiczny sposób na jego rozterki. Przede wszystkim, chce się dowiedzieć, jak budować pięknie i praktycznie.

Za sprawą Ciechosławy Joahann zapada w sen, a jego duch przenosi się w przyszłość  - do XXI-wiecznego Torunia. Tutaj ma szukać odpowiedzi na swoje pytanie. Znajdzie ją i wróci do domu, jeśli odwiedzi wszystkie miejsca oznaczone na mapie, którą dała mu wiedźma. Jednak współczesny Toruń oszałamia go i onieśmiela. Chciałby się już obudzić, ale najwidoczniej nie wszystko jeszcze zobaczył. Bez Twojej pomocy raczej mu się to nie uda. Jest tylko jeden sposób: musisz zostać jego przewodnikiem!

W wyprawie pomoże Ci specjalna aplikacja, która pozwala "widzieć więcej". Dzięki niej poznasz architektów, budowniczych i właścicieli budynków, które w swoim czasie wyznaczały standardy nowoczesności, a dziś uznawane są za perły modernistycznej architektury. Spotkasz się z postaciami z przeszłości, które sprawdzą Twoją znajomość historii, sztuki, architektury i geometrii. I jeśli uda Ci się wykonać wszystkie zadania, zostaniesz przyjęty do stowarzyszenia architektów. Lub do Gildii Budowniczych, o ile zdecydujesz się powrócić z Joahannem do jego epoki.

Powodzenia!

-----

Imprezy towarzyszące grze:

  • godz. 13-15: Obudźmy Niedźwiedzie! Projektowanie gadżetów z Bydgoskiego Przedmieścia. Warsztaty modernistyczne dr Aleksandry Sojak-Borodo, Książnica Kopernikańska (Słowackiego 8);
  • godz. 15: Jak panowie Durek, Zelek i Ulatowski na Bydgoskim Przedmieściu działali, czyli o znikającym pomniku i orle, który odleciał. Prelekcja na temat architektury modernistycznej przygotowana przez Katarzynę Kluczwajd, Książnica Kopernikańska (Słowackiego 8);
  • godz. 15.30: Wręczenie nagród laureatom gry miejskiej.

Miejską grę mobilną "Modern(izm) Talking" dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Gra i towarzyszące jej wydarzenia odbędą się w ramach Europejskich Dni  Dziedzictwa.

Moder(nizm) Talking. Miejska gra mobilna komentarze opinie

Dodajesz jako: |

Ogłoszenia PREMIUM

Chcesz coś sprzedać lub kupić, oferujesz usługi, szukasz pracownika lub pracy?

Dodaj swoje drobne ogłoszenie w naszym serwisie. Zapraszamy!

Dodaj ogłoszenie
Reklama
 Reklama