Mnóstwo policji i żandarmerii na sygnale! Co się dzieje? [PILNE]

07/12/2018 07:58
Wiadomości, Mnóstwo policji żandarmerii sygnale! dzieje [PILNE] - zdjęcie, fotografia

Od rana w kilku miejscach Torunia znajdują się policyjne i wojskowe pojazdy na sygnale. Czytelnicy pytają, co się dzieje? Sprawdzamy, o co chodzi...

- Przy rondzie w pobliżu dworca autobusowego jest pełno radiowozów - informuje Pan Tomasz. Taka sama sytuacja jest przy Grudziądzkiej w okolicach pomnika. Jak się okazuje, nie chodzi o wypadek czy poszukiwanie groźnego przestępcy. To z powodu Święta Wojsko Rakietowych i Artylerii. - Tegoroczne obchody rozpoczniemy Apelem Pamięci przy pomniku Polskich Artylerzystów na Placu Towarzystwa Miłośników Torunia, następnie odprawiona zostanie Msza Święta w Kościele Garnizonowym pw. Świętej Katarzyny, a główna, wojskowa część obchodów będzie miała miejsce na Ośrodku Szkolenia – zapowiada Agnieszka Śmiechowska, rzecznik Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu

Apel z salwą honorową pod pomnikiem Polskich Artylerzystów na Placu Towarzystwa Miłośników Torunia od godz. 8:30. Potem nastąpi przemarsz do Kościoła Garnizonowego. W programie uroczystości także Msza Święta w intencji żołnierzy i pracowników RON Wojsk Rakietowych i Artylerii oraz poległych w misjach poza granicami kraju. W samo południe uroczysty apel na terenie toruńskiego poligony.  Zaraz po uroczystości odbędzie się Trening Kierowania Ogniem amunicją bojową.

Podczas obchodów będzie można zapoznać się ze sprzętem będącym na wyposażeniu artyleryjskich jednostek wojskowych z całej Polski. Po części głównej będzie możliwość uczestniczenia w pokazowym Treningu Kierowania Ogniem amunicją bojową, który przeprowadzi dowódca dywizjonu zabezpieczenia CSAiU ppłk Szymon Czerwiński.

Jeśli byłeś świadkiem jakiegoś zdarzenia, masz problem i chcesz go nagłośnić, czy po prostu masz do nas jakieś pytanie - napisz na naszego e-maila: [email protected]

(Redakcja)

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

Reklama

Mnóstwo policji i żandarmerii na sygnale! Co się dzieje? [PILNE] komentarze opinie

  • Gość - niezalogowany 2018-12-07 09:08:10

    Szkoda, że nie można było zrobić tej imprezy jak ludzie już dojadą do pracy, nie byłoby tylu korków na dojeździe do centrum. Ktoś nie pomyślał.

  • gość 2018-12-07 09:46:30

    dajcie spokoj to co sie stalo dzis rano w t oruniu to masakra dziekujemy wladzo

  • gość 2018-12-07 09:56:05

    Najważniejsze są hołdy, pomniki i msze, to że ludzie się poopóźniali do pracy tego dziadostwa zupełnie nie obchodzi

  • Gość - niezalogowany 2018-12-07 09:57:46

    Dzięki rycerzyki za zszargane nerwy mojego psa i innych zwierząt!!!

  • Gość - niezalogowany 2018-12-07 10:25:21

    Sami robicie te korki bo ciekawi was co się stało i co drugi wyciąga telefonik a może wypadek ooooo to zrobię zdjęcie żenada wiecznie źle !!!

  • TORUNIAK - niezalogowany 2018-12-07 10:50:01

    OBECNIE ELITY RZĄDZĄCE ROBIĄ WSZYSTKO ABY DAC DO ZROZUMIENIA ZE TO PIS W KRAJU RZĄDZI I ROBIĄ DOSLOWNIE TO CO CHCĄ KRADNĄ AFERY ZA AFERĄ TYLKO KIEDYKOLWIEK PONIOSĄ KONSEKWENCJĘ ZA OKRADANIE POLSKIEGO PODATNIKA.DODAM ZE KAZDA OPCJA POLITYCZNA CZYNI PODOBNIE.WRACAJĄC DO SEDNA SPRAWY TYPOWE UTRUDNIENIE MIESZKANCOM ŻYCIA INNEJ GODZINY NIE MOZNA BYŁO DOKONAĆ POLITYCZNEJ POKAZOWE WOJAZE WSTYD DLA POLITYCZNY NIEROBÓW

  • Gość ty to jo - niezalogowany 2018-12-07 12:07:14

    A tak nie można było zrobić tego w południe,jak jest najmniejszy ruch! Ale po co? Przecież trzeba się wykazać!

  • Łukasz - niezalogowany 2018-12-07 13:20:57

    Takie typowe komentarze. Typowe dla Polaka. Zero szacunku dla żołnierzy w dniu ich Świeta. Przypominam że podczas uroczystości wspomniano także o poległych żołnierzach...mentalność Polaka nigdy się nie zmieni. Smutne

  • Torunianin - niezalogowany 2018-12-07 13:25:09

    Zapomniały wały, co ich przodkowie świętowały.

  • Gość - niezalogowany 2018-12-07 13:31:06

    Super maja swoje święto.. Żołnierze stali na placu a policja samochodami blokowala ulice..

  • Gośćmieszkanka - niezalogowany 2018-12-07 13:39:59

    Nie rozumiem-swieto wojska to po co te zastepy policji.niech swietuja na poligonie gdzie ich miejsce.prezydencik z pompa zapowiedzial ze ostatni raz w tym roku fajerwerki a zolnierzyki robia sibie strzelanki codziennie.Biedne zwierzeta w lesie,w schronisku w domach.To skandal ze w miescie takie strzelanki maja miejsce.Niech sobie pocwicza na komputerach.

  • Gość - niezalogowany 2018-12-07 13:48:00

    Najlepiej jak byśmy wszyscy pozamykali się w szafach. Co o tym myślicie malkontenci? Wejdźmy do szafy i nic nie róbmy. Nie będzie korków, uroczystości biedne pieski w schronisku będą miały lżej i ta madra Pani co każe żołnierzom szkolić się na komputerach nie będzie miała okazji pisać takich bzdetów

  • Gość - niezalogowany 2018-12-07 16:26:47

    I to chodzi że w Polsce nie ma żadnego żądu władza bez Partyjna bez prezydenta premiera rządzą PiSiory czyli Kaczyński radio Maryja kościół itd: to jest jest rząd to bajzel koniec cytatu i nikomu nie rzycze wesołych świąt bardziej nie wesołych świąt trzeba odsunąć PiS od władzy

  • Gość - niezalogowany 2018-12-07 18:17:44

    Szkoda czytać Polak będzie zawsze narzekał Strzelania odbywają się na poligonie od 300lat czas było się przyzwyczaić W Bydgoszczy jest ciszej

  • Gość123 - niezalogowany 2018-12-07 21:14:13

    Widać jaki Toruńczycy maja szacunek do historii i poległych, 3 salwy wystraszyły całe miasto, jedna zamknięta droga i paraliż miasta? Ułomności, brak szacunku i jest jeszcze kilka słów aby część z was opisać ale szkoda pisać. Pozdrawiam. PS. Wyjmijcie kij z....

  • Tajka tam,Józia - niezalogowany 2018-12-07 23:52:34

    Cześć i Chwała Bohaterom.Dla mnie zaszczyt oddać hołd Tego Dnia.

Dodajesz jako: |