9°C pochmurno z przejaśnieniami

Młyn Wiedzy z nową wystawą czasową! [FOTO]

Dla zwiedzających dostępna jest już wystawa czasowa „To ja! Matematyka”.

Nowa propozycja Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Od czwartku można oglądać ekspozycję, która do Torunia przyjechała z pierwszego na świecie matematycznego centrum nauki „Mathematikum” w Giessen.

Na wystawę składa się 20 interaktywnych eksponatów. Wystawa nawiązuje do zagadnień matematycznych związanych z pojęciem figur płaskich i brył. Wśród eksponatów znajdują się także stanowiska dotyczące statystyki czy kombinatoryki. Z ekspozycji mogą korzystać zwiedzający niezależnie od wieku. Dla najmłodszych są przygotowane stanowiska z bańkami, puzzlami i rożnego typu matematycznymi łamigłówkami.

- Zgodnie z ideą, która jest propagowana w Mathematikum, ale także w innych centrach nauki na świecie, zachęcamy  do bardziej samodzielnego odkrywania i przeprowadzania doświadczeń. Na stanowiskach są dostępne proste instrukcje, cała reszta jest w rękach zwiedzających - mówi Monika Wiśniewska, dyrektor Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. - Ta idea sprawia, że z centrum nauki nie wychodzi się z gotowymi odpowiedziami. Po wizycie w Młynie można próbować rozwiązać zadania czy pogłębić swoją wiedzę. To taki nasz mały eksperyment edukacyjny na wystawie.

Zatem jeśli jeszcze nie macie planów na kolejny majowy weekend, to warto przyjść do Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, by zobaczyć wystawę „To ja! Matematyka”.

Ekspozycja będzie dostępna do 18 grudnia br.

 


młyn wiedzy, toruń, centrum nowoczesności młyn wiedzy - komentarze opinie

Dodajesz jako: Zaloguj się