10°C bezchmurnie

Młyn Wiedzy będzie jeszcze większy! [WIZUALIZACJE]

Wiadomości, Młyn Wiedzy będzie jeszcze większy! [WIZUALIZACJE] - zdjęcie, fotografia

Pięć firm zgłosiło się do przetargu, który dotyczy adaptacji budynków przy ul. Łokietka na potrzeby Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy. Kto zaproponował najtańszą ofertę?

Najtańszą ofertę złożył Zakład Usługowo-Handlowy Leszek Piotrowski z Rybna, który zaproponował, że inwestycję zrealizuje za 10 mln 764 tys. zł. Na drugim biegunie cenowym znalazła się firma NICRAL z miejscowości Grzywna - 19 mln 721 tys. zł. Z kolei miasto przygotowało na ten cel blisko 18 mln zł, z czego 85 proc. to dofinansowanie ze środków unijnych. Umowa w sprawie realizacji projektu Centra Innowacyjnej Edukacji tzw. Minikoperniki z wiceministrem kultury i dziedzictwa narodowego Jarosławem Sellinem została podpisana w kwietniu br. 

Czytaj także: Młyn Wiedzy ma 4 lata! Rozmawiamy z dyrektor Centrum Nowoczesności Moniką Wiśniewską

Z założeń wynika, że przestrzeń kulturalno-edukacyjna prowadzona przez Młyn Wiedzy powstanie w 2019 roku.

Jak czytamy na stronie Urzędu Miasta, adaptacja budynków zlokalizowanych przy ul. Władysława Łokietka 1-3 pozwoli na stworzenie wystawy dla młodzieży oraz sal modułowych, z możliwością czasowej modyfikacji/dzielenia na sale warsztatowe, pokazowe, szkoleniowe i konferencyjne, w których realizowany będzie program kulturalno-edukacyjny.

W ogólnodostępnej przestrzeni znajdzie się również miejsce pod dodatkową infrastrukturę w postaci czytelni książek i czasopism popularnonaukowych. Przestrzeń czytelni zaaranżowana zostanie w sposób umożliwiający organizację spotkań, dyskusji oraz tzw. naukowych czy kulturalnych kafeterii.

Czytaj także: Jest kasa na Młyn Wiedzy! Zobacz wizualizacje

- Przygotowanie i adaptacja pomieszczeń zajmie ok. 2,5 roku - mówi prezydent Torunia Michał Zaleski. - W tym czasie na nowej powierzchni powstanie m.in. biblioteka pełna rarytasów czytelniczych. 

Przypomnijmy, pierwszy przetarg został unieważniony ze względu na brak ofert, tym razem chęć zrealizowania inwestycji zgłosiło pięć firm.

 

Chcesz być na bieżąco z informacjami z Torunia i okolic? Polub nas na Facebooku

 


młyn wiedzy, toruń, centrum nowoczesności - komentarze opinie

  • gość 2017-11-13 00:01:32

    Zabieraja sie za inny budynek a same mlyny jeszcze nie sa wykonczone

  • gość 2017-11-13 08:04:04

    Bo z tego co wiem to jedna część należy do Urzędu Marszałkowskiego. A za budynek, o którym mowa w artykule "zabiera się" Gmina. To dwa różne podmioty.

Dodajesz jako: Zaloguj się